Dekoracje ścienne

Dekoracje ścienne

Dekoracje ścienne: mapy 3d na ścianę, ramki, zegary

Ściana to dodatkowa przestrzeń, którą można wykorzystać twórczo lub użytkowo. Można na niej powiesić półki lub szafki, aby zyskać miejsce do przechowywania lub postawić na ciekawe dekoracje. Jednym z trendów w dekoracji ścian jest jednolita ściana, na której umieszczone są elementy ozdobne, np.: mapy, ramki ułożone w ciekawy sposób, zegary, czy napisy 3D. Są to dekoracje, które sprawdzą się w każdym stylu aranżacyjnym.

Napisy na ścianę

Napisy na ścianę 3D to hit dekoracyjny. Jest to prosta i jednocześnie wyrafinowana dekoracja.  Pozwalają na zindywidualizowanie charakteru pokoju. Znakomicie  motywują do działania. Sprawdzają się również w roli poprawiaczy humoru. Najpopularniejsze są cytaty dekoracyjne na ścianę po angielsku. Miłośnicy ojczystego języka znajdą też sentencję po polsku. Nawet trudny i stresujący dzień może stać się odrobinę lepszy, gdy zmęczony wzrok zatrzyma się na takim zdaniu motywującym.  Napis dopasowuje się do funkcji, jaką pełni dane pomieszczenie, np.: „pocałuj mnie na dobranoc”- będzie dobrą dekoracją do sypialni. Z kolei sentencja „Dom jest zawsze tam, gdzie ludzie, których kochamy.” sprawdzi się w salonie. Dekorację można przykleić za pomocą taśmy dwustronnej, na plastry do mocowania dekoracji. Drewniane napisy na ścianę budują miłą atmosferę.

Mapy drewniane na ścianę

Mapy drewniane na ścianę to nietypowa dekoracja. Mogą służyć jako pomoc naukowa dla dzieci lub swoisty pamiętnik podróży. Istnieje wiele różnych opcji map: większe, mniejsze, wykonane z drewna, bądź z pleksy, z granicami państw, geometryczne.. Dostępne są w pięknych, uniwersalnych kolorach. Mapy w ciemniejszych kolorach pięknie wyróżniają się na tle jasnych ścian. Z kolei mapy w jasnych kolorach dobrze wyglądają na ciemniejszych ścianach. Mapa Polski z zaznaczonymi województwami to dobra pomoc naukowa, pokazuje domownikom jak piękny i zróżnicowany jest nasz kraj oraz wyraża patriotyzm właściciela. Mapy sprawdzą się w każdym pomieszczeniu – od przedpokoju do pokoju dziecka.

Zegary ścienne znów w modzie

Zegar na ścianie pełni funkcję użytkową – wskazuje godzinę i dodatkowo zdobi ścianę. Zegary wyposażone są w bezgłośny mechanizm kwarcowy utrzymujący długi czas pracy jeden baterii. Kiczowate zegary, które szybko psuły się, zostały zastąpione zegarami na ścianę wykonanymi z  plexiglas, który jest bardzo mocnym i wytrzymałym materiałem. Czarny zegar prezentuje się okazale w salonie, gabinecie, przedpokoju  lub w pokoju dziecka. Do wyboru są różne motywy, np.: przyrodnicze, rycerze, klasyczna tarcza, na tle mapy świata, kobiety, filiżanka, spirale, serce.

Za udekorowaniem ścian w mniej standardowy sposób, choćby zegarami, mapami, czy napisami przemawia łatwość zmiany aranżacji, ciekawe wzornictwo i neutralne kolory, które nie zakłócają reszty wystroju. Należy unikać przesytu dekoracji na ścianach, ponieważ wtedy trudniej jest utrzymać wrażenie ładu domowego. Jedna mapa lub elegancki zegar w zupełności wystarczą. Powyższych dekoracji nie powinno cię łączyć z obrazami lub dużymi wzorami tapet.

Więcej na: https://congee.pl/pol_n_HOME_NAPISY-3D-I-DEKORACJE-SCIENNE-15657.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *