Pokój dla noworodka - jak go urządzić

Pokój dla noworodka - jak go urządzić

Pokój dla noworodka – jak go urządzić?

Urządzenie pokoju dla noworodka to ważna chwila w życiu rodziców. Jeżeli nie masz doświadczenia w opiece nad dziećmi i nigdy tego nie robiłeś, ta czynność może sprawić jednak pewne trudności. W tym tekście podpowiemy w jaki sposób najlepiej urządzić pokój dla nowego członka rodziny!

Pamiętaj, że dziecko odbiera bodźce już od urodzenia. Nie bagatelizuj więc żadnego z punktów tego tekstu, aby mały człowiek czuł się w swoim pokoju dobrze i swobodnie. Wbrew pozorom, to dla niego wyjątkowo ważne, bo pierwszy raz spotka się z otoczeniem, w którym spędzi kolejne lata swojego życia.

Praktyczność ma znaczenie!

Urządzając pokój dla noworodka postaw na praktyczność. Powinien mieć w pokoju nosidełko, komodę z przewijakiem (np. takąhttps://mebel4u.pl/komody-z-przewijakiem), stabilne, bezpieczne i wygodne łóżeczko, wanienkę czy odpowiednie miejsce na nosidełko.

Wszystko postawcie w taki sposób, aby po pokoju można było swobodnie się poruszać, a jednocześnie, żeby rodzic miał praktyczne dojście do wszystkich udogodnień.

Bezpieczeństwo to klucz do sukcesu

Pamiętajcie, żeby chronić dziecko przed niebezpieczeństwem. Zwróćcie uwagi na kanty czy ostre zakończenia. Noworodek nie będzie wprawdzie sam natychmiastowo eksplorował pokoju, ale nie będziecie przecież robić remontu raz na pół roku, dlatego najlepiej zabezpieczyć wszystkie takie miejsca od razu.

Takie zabezpieczenia sprawią, że mały człowiek od najmłodszych lat będzie mógł czuć się bezpiecznie w swoim domu!

Postawcie na kolory!

Małe dzieci uwielbiają spokojne kolory i różne odcienie niebieskiego, różowego czy zielonego. To dla nich sposób na poznawanie świata. Możecie tez namalować na ścianach różnego rodzaju słoneczka, chmurki czy uśmiechy. Całość powinna być przyjazna i wolna od ciemnych, smutnych kolorów.

W ten sposób zapewnicie dziecku świetne wejście w nowy świat. Zwróćcie uwagę, aby pokój dziecięcy nie przerósł formy ponad treść. Róbcie wszystko z głową i odpowiednio szybko, aby nowonarodzony człowiek przywitał świat już w swoim łóżku i własnym pokoju! To zarówno dla Was jak i dla niego będzie niesamowite przeżycie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *