Staniki damskie – ich praktyczne zastosowanie

Staniki damskie – ich praktyczne zastosowanie

Staniki damskie – ich praktyczne zastosowanie

Nie od dziś wiadomo, że staniki damskie są podstawową częścią ubioru każdej kobiety, a ich zadaniem jest podtrzymanie i przykrycie biustu. Niestety, źle dobrany biustonosz może negatywnie wpłynąć na zdrowie kobiety. Kupując zatem staniki damskie, warto skorzystać z pomocy ekspedientek, które przy wykorzystaniu swojej wiedzy są w stanie pomóc nam idealnie dopasować tę część kobiecej garderoby. Staniki damskie przeważnie są koniecznością, jednakże, która kobiet nie wolałabym poczuć swobody i zrzucić ten uwierający element garderoby z siebie?

Staniki damskie – jak prawidłowo dobrać rozmiar biustonosza?

Źle dobrane staniki damskie mogą nieść ze sobą negatywne skutki zdrowotne. Jak zatem zadbać o swoją odpowiednią formę zdrowotną? W pierwszym kroku należy zacząć od prawidłowego doboru stanika. Staniki damskie dostępne są w wielu rozmiarach, które składają się z liczb i liter. Litera jest wielkością miseczki, czyli tak naprawdę rozmiarem piersi, natomiast cyfra jest obwodem klatki piersiowej. Kupując staniki damskie, należy znać swój rozmiar miseczki oraz obwód pod biustem. Znajomość tych danych będzie skutkowała zakupem idealnie dopasowanego biustonosza do naszych piersi, co stanie na drodze przeciwko bólom pleców, głowy czy skrzywieniom kręgosłupa. Zatem, czy kobieta jest w stanie samodzielnie dobrać sobie właściwy stanik niekoniecznie korzystając z pomocy brafitterki? Oczywiście! A jak to zrobić? Różnica pomiędzy obwodem w biuście a pod biustem da nam wynik, który wskaże nam nasze rozmiary miseczek. Tak dopasowane biustonosze zagwarantują nam uniknięcie komplikacji zdrowotnych.

Staniki damskie – ich kroje oraz kolory

Każda kobieta lubi mieć kolorową i obszerną garderobę. Jedne kobiety wolą mieć wszystko do siebie idealnie dopasowane, inne natomiast lubią zaszaleć z kolorami. Nie bez powodu producenci bielizny stawiają na kolory. Staniki damskie, które najczęściej jednak się sprzedają, występują w trzech kolorach: białym, czarnym oraz beżowym. Dlaczego tak się dzieje? Pod białą koszulę ciężko byłoby niedostrzeżenie założyć czerwony stanik. Jego intensywny kolor widoczny byłby już z daleka. Preferuje się wówczas białe, a najlepiej beżowe staniki damskie, gdyż trudno będzie je wówczas dostrzec. Jakie rodzaje staników są najbardziej lubiane przez kobiety? Wybór zależy przede wszystkim od potrzeb, gustu oraz zamiłowania do wygody. Część kobiet będzie wolała usztywniane staniki damskie z dopasowanym push up’em, inne natomiast wybiorą delikatną koronkę bez usztywnień w postaci drutów, które często wystają i podrażniają skórę w okolicach piersi.

Staniki damskie – jakie ich rodzaje są dostępne na sklepowych półkach?

Staniki damskie występują w wielu rodzajach, dzięki czemu kobieta ma zapewniony szeroki wybór tej części garderoby. Przykładowo dla pań z niewielkim biustem bądź biustem, który chciałyby „naturalnie” go powiększyć, idealnym typem biustonosza będą staniki damskie z push up’em bądź super push up’em. Wspomniane staniki damskie wypełnione są w miseczkach specjalnymi gąbeczkami, których zadaniem jest powiększenie biustu. Innym rodzajem staników są staniki damskie typu samonośnego. Sprawdzają się one idealnie, gdy wybieramy się na imprezę urodzinową bądź romantyczną kolację z partnerem w sukience z odkrytymi plecami. Czym się wyróżniają? Otóż tym, że nie mają standardowego zapięcia z tyłu oraz ramiączek. Mocowane są na nałożonym kleju do piersi, zapewniając komfort i estetykę.

Staniki damskie – komfort dla przyszłych mam

Czas oczekiwania na przyjście na świat maleńkiego człowieka jest bez dwóch zdań czasem magicznym wiążącym się z wieloma zmianami. Większymi, jak i mniejszymi. Przykładową zmianą jest styl ubierania się. Kobiety często rezygnują z eleganckich na rzecz wygodnych i komfortowych ubrań. Również i staniki damskie zostały stworzone z myślą o mamach. Często zawierają one specjalne rozpięcia, które ułatwiają karmienie maluszka we wszystkich warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *