Co stosować na krosty po goleniu?

Co stosować na krosty po goleniu?

Co stosować na krosty po goleniu?

Naskórek, to zewnętrzna warstwa skóry, bardzo delikatna, dlatego warto o niego zadbać w sposób szczególny. Chroni nas także przed szkodliwym oddziaływaniem przeróżnych czynników zewnętrznych. Podrażnienia o charakterze mechanicznym, chemicznym czy też termicznym negatywnie wpływać mogą na jego kondycję.

Wrażliwy naskórek

Szczególnie niebezpieczne, ale i często występujące z racji golenia czy depilacji są różnego rodzaju zmiany skórne, takie jak świąd, zaczerwienienia, uczucie pieczenia czy wykwity.

W niektórych przypadkach mechaniczne podrażnienia skóry powodują nawet powstawanie uciążliwych krost po goleniu. W przypadku niewłaściwie przeprowadzonej depilacji dodatkowo może dojść do poważnych stanów zapalnych w obrębie mieszków włosowych. Wszystko to powoduje dyskomfort codziennego życia i jest zdecydowanie niekorzystne dla procesów regeneracyjnych naszej skóry.

Jak się właściwie golić?

Istnieje wiele sposobów na uniknięcie podrażnienia po goleniu. Pozwalają one całkowicie ochronić naszą skórę albo przynajmniej zminimalizować ryzyko niekorzystnych zmian na jej powierzchni.

Jednym z nich jest bezkompromisowe przestrzeganie zasad higieny w odniesieniu do przyrządów, takich jak żyletki, maszynki do golenia czy też depilatory, jakie wykorzystujemy do usuwania owłosienia. Muszą one być przechowywane w suchym, czystym miejscu oraz cechować się możliwie wysoką sterylnością. Maszynki do golenia nie mogą być tępe, wilgotne, zardzewiałe, stare, jak również stosowane przez innych użytkowników. Dzięki temu uchronimy się przed nieprzyjemnym i niekiedy długotrwałym podrażnieniem po goleniu. W ten sposób nie damy też szansy na namnażanie się szkodliwych drobnoustrojów, takich jak chociażby grzyby, roztocza, bakterie czy wirusy.

Nawilżanie i higiena

Kolejną ważną sprawą jest odpowiednia pielęgnacja i przygotowanie skóry do golenia. Nie może ona być ani przesuszona, ani zbyt tłusta, nie powinniśmy się też golić podczas kąpieli w wannie czy miejscu publicznym. Odpowiednim sposobem golenia jest przeprowadzanie go na przykład podczas brania prysznicu z wcześniej dokładnie oczyszczoną skórą. Po wszelkich zabiegach oddziałujących mechanicznie na skórę należy odpowiednio nawilżyć naskórek przy użyciu właściwych kremów czy maści.

Delikatnie, na luzie i bez pośpiechu

Zbyt duży pośpiech podczas depilacji czy też za mocny nacisk ostrza na tkanki jest również niekorzystny i może powodować powstawanie kłopotliwych krost po goleniu. Pamiętajmy, że nacisk to też źle dobrane ubrania, jak chociażby zbyt obcisłe legginsy czy koszulki.

Kiedy się golić?

Należy bezwzględnie wstrzymać się z zabiegami depilacyjnymi, jeśli planujemy przebywać w miejscu publicznym. Możemy bowiem być narażeni na kontakt z substancjami, które mogą podrażnić nasz naskórek lub istnieje ryzyko kontaktu z większą ilością grzybów czy bakterii, jak również silnym oddziaływaniem promieniowania słonecznego UV. Tak więc jeśli planujemy siłownię, basen lub saunę, albo wyjście na plażę, to przełóżmy golenie na dalszy termin.

Skuteczny pomoc w problemach skórnych

Sudocrem to sprawdzony wyrób medyczny, idealny dla osób o wrażliwej cerze. Jego kremowa, mocno nawilżająca konsystencja zawiera łagodzący tlenek cynku. Działa on kojąco na podrażnienia, otwarcia czy wykwity skórne. Ponadto cynk ma silne właściwości regeneracyjne, antyseptyczne i przeciwbakteryjne.

Co istotne i wygodne, Sudocrem dostępny jest bez recepty w opakowaniach o pojemnościach 60 g, 125 g, 250 g oraz 400 g. Można go uzyskać w aptekach, ale i marketach, sklepach drogeryjnych, jak i przez Internet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *