Szafy boho – 3 cechy, które je wyróżniają

Szafy boho – 3 cechy, które je wyróżniają

Szafy boho – 3 cechy, które je wyróżniają

Słyszałeś o nurcie wywodzącym się z klimatów artystycznej bohemy i inspirowanym etno? A może doskonale go znasz i marzysz o mieszkaniu w tym właśnie stylu? Pytanie brzmi: czy potrzebne są tutaj gruntowne zmiany całego wystroju? Otóż nie – szafy boho na początek wystarczą. Zobacz, co je charakteryzuje.

Bogata kolorystyka czy stonowanie?

Meblami w stylu boho można ciekawie odmienić każde wnętrze. Nawet pozornie monotonny minimalizm zyska dzięki nim – zostanie ożywiony i wzbogacony. Warto natomiast zastanowić się, jak mocny efekt chce się osiągnąć.

W przypadku, gdy nie myślisz o rewolucyjnych zmianach, postaw na stonowane barwy. Jasne drewno lub jego imitacja będzie dobrą opcją. Polecamy zwłaszcza te tekstury i odcienie, które eksponują „niedoskonałości” struktury drewna – sęki i słoje. Naturalność jest odpowiednia w nurcie boho.

A co dla osób chcących radykalnej odmiany? Polecamy szafy boho z barwnymi frontami: https://www.komandor.pl/blog/wnetrza-w-stylu-boho-terapia-barwami. Sprawdzą się zarówno tradycyjne, lakierowane drzwi, jak i nowoczesne płyty akrylowe. Kolory dopasuj do swoich preferencji i barw już obecnych we wnętrzu. Na pewno pięknie zaprezentują się odcienie zieleni, żółtego, różu czy pomarańczy.

Szafy boho – połączenie form i tekstur

Styl czerpie inspiracje zarówno z miejscowego folkloru, jak i z motywów etnicznych. Nieobce są mu afrykańskie klimaty oraz geometryczne formy. Charakterystyczne są też kombinacje różnych tworzyw i struktur. Dlatego meble boho nie muszą być wcale jednolite: https://www.komandor.pl/blog/materialy-czyli-z-czego-mozna-zrobic-szafe. Wręcz pożądane będzie zastosowanie nieco odmiennych frontów, np.:

  • wykonanych z rattanu lub bambusa,
  • ozdobionych grafiką dekoracyjną – ciekawą ornamentyką, geometrycznymi wzorami czy motywami roślinnymi,
  • skonstruowanych z trójwymiarowych paneli dekoracyjnych w wybranym kolorze,
  • ozdobionych uchwytami rzucającymi się w oczy.

Ważne, aby zdecydować się na konkretną modyfikację i nie przesadzić. Wprawdzie boho wyróżnia się sporym luzem, jeśli chodzi o aranżacje. Wciąż powinny jednak one być gustowne.

Wizualna lekkość

Umeblowanie w nurcie, o jakim tutaj mowa, jest zwykle smukłe i nie przytłacza pomieszczeń. Efekt ten osiąga się w taki sposób, że szafy najczęściej są ustawione na nóżkach. Dzięki temu wydają się lżejsze. Chcesz zastąpić toporne, rozbudowane meble estetycznymi szafkami? Stylizując je na boho, osiągniesz swój cel. Jeszcze lepiej będzie, gdy wykonane one zostaną ściśle pod określoną przestrzeń. Zatem jej pomierzenie to pierwszy krok do przemyślanych zmian. Przekonaj się sam, jak pokój „odetchnie”, gdy znajdą się w nim szafy boho na wymiar. Komandor ma doświadczenie w projektowaniu takich mebli do przestrzeni mieszkalnych i nie tylko: https://www.komandor.pl/meble/meble-na-wymiar. Ponadto korzystając z oferty tego doświadczonego producenta, zyskujesz spory wybór materiałów, tekstur i wzorów.

Nie potrzeba wiele, by znacząco odmienić domowe aranżacje. Jeżeli nie chcesz przemalowywać ścian, wymieniać podłóg – postaw na nowe umeblowanie. Szafy boho dodadzą kolorytu Twemu mieszkaniu. A odpowiednio zaprojektowane, pomieszczą co potrzeba i pomogą Ci zachować porządek. Co powiesz zatem na pewne zmiany w domu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *