Tapety ekskluzywne – najmodniejsze wzory i aranżacje

Tapety ekskluzywne – najmodniejsze wzory i aranżacje

Tapety ekskluzywne – najmodniejsze wzory i aranżacje

Tapety znów wracają do łask – teraz w całkowicie odmienionym, luksusowym wizerunku. Gdy szukasz sposobu, aby nadać wnętrzom niesamowity wygląd bez wysiłku, pomyśl o luksusowych tapetach, które obecnie dostępne są w wielu pięknych wzorach. Sprawdź, jakie z nich cieszą się największym powodzeniem, a także gdzie można je kupić.

Luksusowe, ekskluzywne – tak określa się tapety, które w porównaniu z tymi dostępnymi w większości sklepów nie tylko mają efektowny i niebanalny wygląd, ale również wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Do tej kategorii zaliczają się różne typy tapet, w tym także tapety odporne na wilgoć, płócienne czy welurowe.

Tapety ekskluzywne – stylowe wzory

Do kategorii tapet ekskluzywnych zaliczyć można wiele zachwycających wzorów, które pozwalają na nadanie wnętrzom niebanalnego stylu. Jakie tapety ekskluzywne – https://designd10.pl/tapety są obecnie najbardziej trendy?

Wśród najmodniejszych wzorów tapet welurowych znajdują się obecnie:

  • tapety botaniczne – prezentują bogate motywy roślinne, na przykład zachwycające bukiety kwiatów, egzotyczne palmy
  • tapety przypominające ryciny – w czarno-białym kolorze lub w stonowanych beżach, z przyciągającymi uwagę motywami malowanymi w starym stylu
  • tapety geometryczne – w pasy, koniczyny marokańskie, kratownice, kropki i inne wzory – świetne nie tylko do nowoczesnych wnętrz
  • tapety abstrakcyjne – o oryginalnych, nietypowych wzorach, na przykład z efektem malarskim
  • tapety Art-Deco – jeden z ostatnich hitów, tapety o wzorach nawiązujących do stylu retro

Jak aranżować wnętrza z luksusowymi tapetami?

Aranżacja wnętrza z wykorzystaniem tapet zawsze powinna być dobrze przemyślana, aby uzyskać pożądany efekt wizualny. Dużo zależy od wybranego motywu wzorniczego, a także od charakteru wnętrza.

Gdy tapeta jest bogata w kolory i wzory, najlepiej prezentuje się ona na jednej albo na dwóch ścianach, podczas gdy reszta ścian ma neutralny wygląd. Wtedy nie uzyskuje się efektu przeładowania. Wyjątkiem mogą być tutaj małe przestrzenie, w których przebywa się dość rzadko, na przykład jak przedsionki, korytarze. Wtedy tapety ekskluzywne mogą sprawić, że zamienią się one z nudnych wnętrz w gustowne przestrzenie.

Tapety z intensywnymi wzorami świetnie wyglądają również w towarzystwie zabudowy jak lamperia z drewna.

Gdzie kupować tapety ekskluzywne?

Obecnie tapety ekskluzywne można kupić w wielu sklepach – także w popularnych marketach. Gdy jednak chodzi o najszerszy asortyment wzorów, warto zapoznać się z ofertami dostępnymi w sklepach internetowych, ponieważ to właśnie tam na klientów czeka pełna gama tapet od wielu producentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *