Pielęgnacja skóry w ciąży – jak bezpiecznie zadbać o jej dobrą kondycję?

Pielęgnacja skóry w ciąży – jak bezpiecznie zadbać o jej dobrą kondycję?

Pielęgnacja skóry w ciąży – jak bezpiecznie zadbać o jej dobrą kondycję?

Ciąża to czas wielkich zmian w życiu każdej kobiety, także w jej ciele. Skóra w tym okresie wymaga wyjątkowej pielęgnacji: takiej, która nie tylko zminimalizuje ryzyko wystąpienia rozstępów, ale także pomoże jej szybko się zregenerować po porodzie – i nie zaszkodzi przy tym dziecku. Przeczytaj, jak zadbać o skórę w ciąży, by cieszyć się doskonałymi efektami!

Jakie kosmetyki wybierać w ciąży?

To zagadnienie, które każdej przyszłej mamie sprawia sporo kłopotu. Produkty muszą teraz nie tylko odpowiadać jej potrzebom, ale także być zdrowe dla rozwijającego się maleństwa. Warto pamiętać, że nie wszystkie z dostępnych w sklepach kosmetyków są wskazane dla kobiet w ciąży. Zanim więc sprawdzisz, czy dane serum ma działanie przeciw rozstępom, czy nawilżające, zweryfikuj, czy należy do grupy kosmetyków ciążowych… czyli przeznaczonych przyszłym mamom i kobietom karmiącym piersią. Producenci zawsze wskazują tę informację na opakowaniu.

Warte uwagi są produkty włoskiej marki kosmetyków profesjonalnych: Diego Dalla Palma Professional. W swojej ofercie posiada między innymi produkty dedykowane właśnie przyszłym mamom i kobietom karmiącym piersią: są w pełni bezpieczne zarówno dla skóry jak i dziecka.

Dogłębne nawilżenie skóry w ciąży: naturalne składniki

Odpowiedni poziom nawilżenia skóry jest podstawą w walce o jej elastyczność, sprężystość i brak występowania obrzęków. Może więc znacznie zmniejszyć ryzyko pojawiania się rozstępów – zarówno w trakcie ciąży, jak i po porodzie! Co więcej, dobrze nawilżona cera minimalizuje także częsty problem, którym jest swędząca skóra w ciąży. Dolegliwość ta jest bowiem z reguły  wynikiem jej przesuszenia. Warte wyboru są kosmetyki, których składniki aktywne to przede wszystkim naturalne ekstrakty roślinne, jak olej arganowy, wyciąg z granatu czy szałwii – oraz witamina E, będąca naturalnym budulcem skóry.

Walka z rozstępami w ciąży: działaj stanowczo

Pomimo największych starań, odpowiednich ćwiczeń i nieustannego nawilżania skóry, rozstępy mogą się pojawić. W przypadku tych najgłębszych warto postawić na mocne, zdecydowanie działanie. Zamiast popularnych kremów na rozstępy wypróbuj w ciąży intensywne ampułki z linii BIOENERGY. Zawarta w nich hydroksyprolina stymuluje produkcję elastyny oraz przyspiesza regenerację skóry, a biała jemioła poprawia jej sprężystość. Pomimo naprawdę intensywnej pracy pozostaje przy tym bezpieczna dla dziecka – jest więc odpowiednia zarówno w okresie ciąży, jak i podczas karmienia piersią.

Pielęgnacja skóry brzucha w ciąży: delikatny peeling

Nawilżanie i działanie przeciwrozstępowe to nie wszystko. Wszystkie te etapy warto poprzedzić subtelnym złuszczaniem, które zadba o gładką skórę w ciąży. Dlaczego?
W peelingu istotny jest bowiem nie tylko wpływ na wygląd cery, ale także jej przygotowanie na czerpanie składników aktywnych z kosmetyków aplikowanych w następnej kolejności. Pamiętaj przy tym, że pielęgnacja ciała w ciąży wymaga odpowiedniego podejścia: zrezygnuj z bardzo mocnego tarcia, a więc dużych drobinek peelingujących. Możesz spróbować przygotować delikatny peeling w domowych warunkach lub zdecydować się na profesjonalny kremowy peeling regenerujący z linii BIOENERGY. Jego delikatna konsystencja daje pewność tego, że skóra nie zostanie podrażniona, a tym samym doskonale nadaje się do cery suchej i wrażliwej.

Pielęgnacja twarzy w ciąży: świetlista, piękna skóra

O co jeszcze warto zadbać w tym wyjątkowym momencie życia? Oczywiście o zdrowy wygląd twarzy. Częstym kłopotem, z którym mierzą się kobiety w ciąży, są pojawiające się przebarwienia – tak zwana ostuda. Niejednokrotnie budzi ona niepokój, jednak z wykorzystaniem odpowiednich kosmetyków można znacznie zredukować jej poziom i zapobiec dalszemu występowaniu. Szczególnie polecany jest tutaj krem przeciw plamom z linii SUN SHINE, który nie tylko przeciwdziała pojawianiu się przebarwień, ale dodatkowo chroni skórę przed promieniami słonecznymi. Właściwa pielęgnacja twarzy w ciąży to więc natychmiastowe reagowanie na już występujące problemy skórne – i ochrona przed pojawianiem się kolejnych.

Daj swojemu ciału to, co najlepsze – zadbaj o nie w ciąży i po porodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *