Trądzik różowaty o podłożu rumieniowym – jak go leczyć?

Trądzik różowaty o podłożu rumieniowym – jak go leczyć?

Trądzik różowaty o podłożu rumieniowym – jak go leczyć?

Trądzik różowaty zaliczany jest do grupy chorób genetycznych. Z problemem tym najczęściej zmagają się kobiety po 25 roku życia. Charakterystycznym objawem Acne Rosacea jest występujący na skórze rumień, któremu niekiedy towarzyszyć mogą także zmiany krostkowe i grudkowe. Jak skutecznie walczyć z trądzikiem różowatym?

Przyczyny i objawy trądziku różowatego

Główną przyczyną Acne Rosacea o podłożu rumieniowym są zaburzenia naczynioruchowe (tzw. nerwica naczynioruchowa), polegające na łatwym zaczerwienianiu się skóry, w wyniku oddziaływania różnych czynników fizycznych oraz emocjonalnych. Ogromny wpływ na występowania oraz nasilanie się objawów ma między innymi:

  • stres,
  • spożywanie ostrych i ciężkostrawnych potraw,
  • nadużywanie alkoholu,
  • nadmierne oddziaływanie promieni słonecznych,
  • wirus opryszczki wargowej,
  • drożdżaki,
  • nadmiar witaminy B6 i B12,
  • nieregularne miesiączki,
  • alergia np. na pleśń, kurz, pyłki drzew,
  • stosowanie niektórych leków.

Do charakterystycznych objawów trądziku różowatego zaliczyć należy oczywiście rumień, który wiąże się z silnym uczuciem ściągnięcia skóry. Wraz z rozwojem choroby na skórze twarzy pojawiają się teleangiektazje, malutkie grudki, ropne krostki, a także obrzęki twarzy.

Jak leczyć trądzik różowaty?

Osoby zmagające się z trądzikiem różowatym muszą zdawać sobie sprawę z tego, iż jest to choroba, której niestety nie da się całkowicie wyleczyć. Niemniej jednak występujące objawy można złagodzić, stosując odpowiednie leki, zabiegi kosmetyczne oraz kosmetyki pielęgnacyjne. Warto tutaj wspomnieć o tym, że bagatelizowanie objawów chorobowych oraz brak konsultacji dermatologicznej może doprowadzić do powstania deformacji twarzy.

Codzienna pielęgnacja cery objętej zmianami skórnymi wywołanymi trądzikiem różowatym powinna bazować na wykorzystaniu delikatnych i nawilżających preparatów, które przyczynią się do zredukowania stanu zapalnego, a tym samym skutecznie zahamują rozwój choroby. Najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku jest zastosowanie kosmetyków profesjonalnych dedykowanych skórze wrażliwej, wyróżniających się odpowiednio skomponowanym składem o zwiększonej ilości i stężeniu składników aktywnych. Ciekawym produktem jest TROXE SERUM od marki Nanili, w którego składzie znajdziemy między innymi trokseurtynę oraz komórki macierzyste. Substancje te słyną ze swoich kojących właściwości – skutecznie redukują rumień i jednocześnie wzmacniają wrażliwe, kruche naczynia krwionośne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *