Ciasto czekoladowe? Upiecz je z całą rodziną!

Ciasto czekoladowe? Upiecz je z całą rodziną!

Ciasto czekoladowe? Upiecz je z całą rodziną!

Ciasta czekoladowe to frajda dla całej rodziny! Można przygotować je na wiele sposobów. Wspólne pieczenie, zwłaszcza gdy ma się trochę wolnego czasu, może być świetną zabawą zarówno dla dzieci, jak i rodziców!

Wykorzystaj wolny czas na wspólne pieczenie!

Ciasta czekoladowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Znajdziemy je między innymi w cukierniach w postaci np. murzynka, babki czekoladowej, czekoladowych torcików, muffinek, rolad czy przekładańców. Ciasto czekoladowe z powodzeniem można przygotować także samemu. Wspólne pieczenie z udziałem najmłodszych to wielka frajda dla całej rodziny!

Ciasto czekoladowe – przepis na frajdę dla całej rodziny!

Ciasto czekoladowe szybko znika z talerzy. Ma niepowtarzalny, intensywny smak kakao, a do tego jego aromat unosi się w domu już w czasie pieczenia! Ciasto czekoladowe idealnie nadaje się na poobiedni deser, przekąskę w trakcie dnia czy podwieczorek. Może także umilić weekend w rodzinnym gronie.

Walory smakowe ciasta czekoladowego to jednak nie wszystko. Warto przygotowywać je we wspólnym gronie! Dzięki temu spędzimy czas z rodziną, a na koniec będziemy się delektować wspólnym wypiekiem.

By upiec najprostsze ciasto czekoladowe wystarczy mieć mąkę, jajka, cukier, masło, mleko, kakao, czekoladę i odrobinę proszku do pieczenia i sody oczyszczonej. Najmłodsi mogą mieszać suche składniki, kruszyć czekoladę czy mieszać ją z roztopionym masłem i mlekiem. Ciasto można polać polewą, np. czekoladową lub karmelową i dodać do niego orzechy. Równie dobrze można je przełożyć kremem i owocami. Dzieci z pewnością chętnie będą układać plasterki owoców na cieście!

Muffinki czekoladowe

Innym pomysłem na wspólne wypieki są muffinki czekoladowe. Babeczki prezentują się bardzo ładnie, dają też wiele możliwości dekoracji. Co więcej, babeczki przygotowuje się błyskawicznie. Razem z pieczeniem czas na ich przygotowanie nie przekracza 30 minut!

Do dekorowania babeczek można wykorzystać gotowe ozdoby dostępne w sklepach, ale także np. owoce. Można też wykorzystać do nich kawałki pokruszonej czekolady. Nie tylko gorzkiej i mlecznej, ale również… białej. Więcej pomysłów i przepisów na ciasta czekoladowe znajdziesz na https://wszystkiegoslodkiego.pl/przepisy/ciasta-czekoladowe.

Pieczenie ciast z dziećmi daje dużo radości. Co więcej, upieczone ciasto, które wyjmujemy z piekarnika daje wiele satysfakcji nie tylko dzieciom, ale i rodzicom!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *