Ubrania dla dzieci – pranie i prasowanie. Jak robić to dobrze

Ubrania dla dzieci – pranie i prasowanie. Jak robić to dobrze

Ubrania dla dzieci – pranie i prasowanie. Jak robić to dobrze?

Czyste i pachnące ubrania dla Twojego dziecka – która matka nie kocha ich zapachu? Zakup ubranek to jedno, jednak równie ważna jest ich odpowiednia pielęgnacja. Przekonaj się co zrobić, aby ubrania dla dzieci służyły Ci jak najdłużej, a ponadto były bezpieczne dla delikatnej skóry Twojego dziecka.

Pralka w domu młodych mam nierzadko działa nawet przez kilka godzin w ciągu dnia. W końcu malucha bardzo często trzeba przebierać. Brudzi się on niemal z prędkością światła, a już w szczególności, kiedy zaczyna jeść coś więcej poza pokarmem matki. Deserki, warzywne papki, a także kolorowe soki z marchwi… To wszystko prędzej, czy później wyląduje na ubranku Twojego dziecka. Przekonaj się zatem, co zrobić, aby zadbać o ubrania dla dzieci, zapewniając przy tym bezpieczeństwo swojemu maleństwu.

Ubrania niemowlęce – w czym je prać?

Proszki i płyny do prania ubrań Twojego dziecka – na rynku możesz znaleźć ich wiele. Aby wybrać najlepszy, przede wszystkim skup się na składzie produktu. Musi on być delikatny, zatem w składzie nie powinny znaleźć się fosforany, silne kompozycje zapachowe, czy też wybielacze optyczne. Ponadto powinnaś wybierać również produkty, które są hypoalergiczne, dzięki czemu uchronisz swoją pociechę przed nieprzyjemnymi wysypkami. Najbezpieczniej jest kupować proszki i płyny do prania, które są rekomendowane przez Instytut Matki i Dziecka. Podczas prania warto byś zupełnie zrezygnowała z płynów i zmiękczaczy do ubrań. Okazuje się, że tego typu produkty mogą w znacznej mierze podrażnić delikatną skórę Twojego dziecka. Nie ryzykuj więc i postaw jedynie na sprawdzony proszek albo płyn do prania. Pamiętaj również o tym, że zapach, który podoba się Tobie, może drażnić niemowlę. Jeżeli na ubraniach Twojej pociechy pojawiają się trudne do wywabienia plamy – nie stawiaj od razu na wybielacz! Jest duże prawdopodobieństwo, że podrażni on delikatną skórę Twojego dziecka. W takiej sytuacji warto zaprać plamę zwykłym, szarym mydłem.

W jaki sposób prać ubrania niemowlęce?

Kupiłaś już proszek z dobrym składem, teraz przyszła pora na część praktyczną. Przede wszystkim wybierz odpowiednią temperaturę. Nie musisz nastawiać temperatury na jak najwyższą. Na metce znajdziesz oznaczenia, które ułatwią Ci dobór odpowiedniej. Ponadto dobrym pomysłem jest również ustawienie w pralce dodatkowego programu, jakim jest drugie płukanie. W ten sposób zyskasz pewność, że resztki środka do prania zostały dobrze wypłukane, zatem nie podrażnią skóry Twojego dziecka. Pamiętaj również o tym, aby nie prać ubrań dorosłych z odzieżą niemowlęca. Poczekaj z tym kilka miesięcy, ponieważ w ubraniach dla dorosłych mogą znajdować się szkodliwe chemikalia.

Nie zapomnij o prasowaniu

Nie warto zastanawiać się nad tym, czy należy prasować ubrania dla dzieci – odpowiedź jest oczywista i brzmi „TAK”. Po pierwsze, dzięki temu zapewnisz większy komfort swojemu noworodkowi. W końcu dobrze wiemy o tym, że odzież tuż po praniu może być szorstka i nieprzyjemna w dotyku, a prasowanie znacznie zniweluje ten efekt. Ponadto prasowanie umożliwi Ci zachowanie odpowiedniej higieny i ochronę Twojej pociechy przed niebezpiecznymi bakteriami. Dzięki prasowaniu możesz prać ubranka w niższej temperaturze w pralce. W końcu to właśnie wysoka temperatura z żelazka oraz para wodna bardzo skutecznie usuną wszelkie szkodliwe drobnoustroje z materiałów, w której później ubierzesz swoją pociechę. Podczas prasowania pamiętaj o tym, aby zawsze unikać wody z dodatkowymi kompozycjami zapachowymi. Do żelazka najlepiej jest wlewać czystą wodę, bez żadnych substancji.

Jeżeli rozglądasz się za kupnem najlepszych ubrań dla swojej pociechy, koniecznie odwiedź sklep z ubraniami dla dzieci My Basic. Znajdziesz w nim wiele oryginalnych i pięknych ubranek, które są wykonane z materiałów najwyższej jakości. Przede wszystkim są polskiej produkcji, zatem są w pełni bezpieczne dla delikatnej i wrażliwej skóry Twojego dziecka.

2 thoughts on “Ubrania dla dzieci – pranie i prasowanie. Jak robić to dobrze?

  1. Hipoalergiczny i dezynfekujący proszek to podstawa przy praniu dziecięcych ubranek! Nie wszyscy zwracają na to wystarczająco dużo uwagi, a przecież od tego zależy to, czy skóra dziecka będzie wolna od podrażnień…

    1. Delikatny proszek do prania do ubranek dzieci powinien być zawsze na naszej półce. Takie pranie zapewni brak podrażnień skóry dziecka oraz świądu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *