Upominki komunijne - na jakie przedmioty warto się zdecydować

Upominki komunijne - na jakie przedmioty warto się zdecydować

Upominki komunijne – na jakie przedmioty warto się zdecydować?

Dzieci, które po raz pierwszy przystępują do komunii otrzymują zwykle wiele prezentów. Znajdują się wśród nich m.in. sprzęty elektroniczne czy rowery. Oprócz wręczanych pociechom przedmiotów warto jednak pamiętać również o upominkach komunijnych. W tej kategorii znajdują się akcesoria tematycznie związane z uroczystością. Pozwolą podkreślić charakter wydarzenia i z pewnością okażą się wspaniałymi pamiątkami. Co warto dać dziecku z tej okazji?

Upominki z okazji przystąpienia do komunii

Osoby biorące udział w uroczystości zwykle starają się odnaleźć podarunki, które pozwolą dzieciom na długo zapamiętać wydarzenie i obdarowujących. Szczególnie członkowie bliskiej rodziny poszukują akcesoriów, które zostaną z młodymi osobami na lata. Popularne upominki komunijne to między innymi złote i srebrne medaliki na łańcuszkach. Wśród nich odnaleźć można zarówno delikatne podobizny Matki Boskiej, jak i większe krzyżyki w różnych stylach. Do chętnie wybieranych upominków komunijnych zalicza się też egzemplarze Pisma Świętego. Wydanie Biblii w eleganckiej oprawie może okazać się praktycznym podarunkiem na lata. Ciekawym pomysłem może okazać się też zakup specjalnie zdobionej ramki na zdjęcie dziecka. Fotografia umieszczona w oprawie z obrazkami nawiązującymi do sakramentu komunii będzie wspaniałą pamiątką.

Spersonalizowane podarunki

Chcąc, aby wybrane upominki komunijne stały się sentymentalną pamiątką, warto zdecydować się na akcesoria spersonalizowane. Wiele sklepów proponujących przedmioty z tej kategorii oferuje również usługę grawerowania. Na medaliku lub pudełeczku można więc umieścić imię dziecka oraz życzenia od rodziny. Ciekawym rozwiązaniem może być też wybór modlitewnika w określonym kolorze lub książeczki ze specjalną, dekoracyjną stroną. Co jeszcze warto wziąć pod uwagę poszukując tego typu podarunków? Dzieci uwielbiają wyróżniające się akcesoria, dlatego dobrym pomysłem może być nietypowy różaniec. Przedmiot z koralikami w ulubionym kolorze, o wyjątkowo miłej fakturze lub z pachnącego drewna będzie trafionym podarunkiem.

Upominki komunijne to kategoria oferująca szeroki wybór produktów. Poszukując odpowiedniego prezentu warto wziąć pod uwagę preferencje dziecka. Trwała i spersonalizowana pamiątka tego wydarzenia z pewnością pozostanie w życiu pociechy na wiele lat. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *