W jaki sposób można skutecznie zadbać o zdrowe i białe zęby

W jaki sposób można skutecznie zadbać o zdrowe i białe zęby

W jaki sposób można skutecznie zadbać o zdrowe i białe zęby?

Codzienna higiena jamy ustnej to rytuał dla każdej osoby. Dlatego także dzieciom przekazuje się pozytywne wzorce, jeśli chodzi o codzienne czyszczenie zębów. Wszystko dlatego, aby w dorosłym życiu cieszyć się pięknym uśmiechem i zdrowymi zębami. Dlaczego to tak ważne? Osoby, które miały problemy zdrowotne jamy ustnej, w tym przechodziły przez mało komfortowe zabiegi, jak leczenie kanałowe, z pewnością doskonale znają odpowiedź. Z drugiej strony zdrowe zęby to również element, który wpływa na pewność siebie. Dlatego codzienna higiena jamy ustnej jest tak ważna.

Japońska marka, która zrewolucjonizowała sektor higieny jamy ustnej

IONICKISS

to japońska firma, która skupiła się na aspektach takich, jak jony oraz sposób, w jaki wpływają na czystość zębów. Dlaczego podjęła tak rewolucyjne badania, które zaowocowały nowoczesnym rozwiązaniem? Jony występują w każdym atomie, czyli są obecne w całym świecie. Występują także w jamie ustnej. Powierzchni zęba posiada ujemny ładunek, natomiast płytka nazębna dodatni, dlatego przyciągają się nawzajem. Sama płytka nazębna to lepki film, w którym znajdują się bakterie. Najczęściej pojawia się po upływie 4 do 12 godzin od momentu szczotkowania. Natomiast bakterie, w kontakcie ze słodkimi napojami, czy cukrami, które są zawarte w pożywieniu, wytwarzają kwas. Ten natomiast w negatywny sposób wpływa na szkliwo. Dlaczego to tak ważne?

Joniczna rewolucja na rynku szczoteczek

Szkliwo jest naturalnym materiałem ochronnym zęba. Uszkodzenie jego struktury prowadzi do pojawienia się próchnicy, która penetruje głębszą część zęba, aż do jego tkanki miękkiej, czy miazgi. Takie uszkodzenie najczęściej prowadzi do leczenia kanałowego, uśmiercenia zęba, a następnie jego odbudowy dzięki specjalnemu kompozytowi. Dlatego tak ważną kwestią jest bardzo skuteczne usunięcie płytki nazębnej. W jaki sposób jest to możliwe?

Jak działa joniczna szczoteczka do zębów?

Podstawowym elementem tego rodzaju szczoteczki jest przede wszystkim metalowa płytka https://ionickiss.pl/wplyw-elektrycznej-jonowej-szczoteczki-do-zebow-na-usuwanie-plytki-nazebnej-badania/, która znajduje się w rękojeści. To właśnie za jej pośrednictwem powstają jony, które poprzez sodę, zostają przekazane do główki szczoteczki. Natomiast głównym zadaniem tego procesu jest rozerwanie wiązania jonowego pomiędzy powierzchnią zęba a płytką nazębną. Dlaczego to tak istotny proces? Ponieważ pozwala w skuteczniejszy sposób usunąć płytkę nazębną, a także umożliwia redukcję występowania kamienia nazębnego.

Dodatkowe wsparcie technologii sonicznej

Drugim aspektem, który bezpośrednio wpływa na skuteczność w higienie jamy ustnej, jest technologia soniczna. Szczoteczka emituje fale dźwiękowe, które w dogłębny sposób oczyszczają zęby. Tym bardziej proces ten przebiega skutecznie, poprzez uprzednie rozerwanie połączenia jonowego i usunięcie płytki nazębnej, dzięki czemu fale dźwiękowe mogą bezpośrednio działać na powierzchnię zęba. Dlatego technologia firmy IONICKISS jest obecnie rewolucyjnym rozwiązanie, które, jak nigdy dotychczas, pozwala na skuteczną pielęgnację jamy ustnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *