W jaki sprzęt kuchenny warto się wyposażyć

W jaki sprzęt kuchenny warto się wyposażyć

W jaki sprzęt kuchenny warto się wyposażyć?

Urządzając kuchnię, trzeba pamiętać nie tylko o pięknym wystroju, ale także o funkcjonalnym wyposażeniu, które usprawni przygotowywanie posiłków. Zakup małego i dużego AGD jest oczywisty – bez niego nawet najpiękniej urządzona kuchnia jest bezużyteczna. Żadna kuchnia nie może się obejść bez garnków, noży, patelni i kawiarki.

Kuchenne drobiazgi

Wspólne posiłki bardzo pogłębiają relacje międzyludzkie. Przyczyniają się do umocnienia więzi między członkami rodziny lub znajomymi. W kuchni ważne są drobiazgi typu: noże, patelnie, garnki, ekspresy do kawy, serwisy obiadowe. Mimo że zazwyczaj nie wystawiamy ich w roli dekoracji, to i tak chcemy, aby ładnie wyglądały, były łatwe w czyszczeniu i funkcjonalne. Innowacyjne technologie oraz rozwiązania dbające o środowisko i zmniejszające zużycie energii idą w parze z designem, który urzeka prostotą oraz elegancją. Stonowana kolorystyka sprzętu Zwieger jest uniwersalna i sprawdza się w każdym stylu urządzenia kuchennego wnętrza.

Patelnia nowej generacji

Smażenie nie uchodzi za zdrowy sposób przyrządzania żywności, ponieważ wymaga użycia sporej ilości tłuszczu. Na szczęście producenci nowoczesnych patelni wprowadzają rozwiązania umożliwiające ograniczenie używania tłuszczu, a nawet smażenie beztłuszczowe, np.: nieprzywierająca powłoka. Patelnie Zwieger są bezpieczne dla użytkowników, ponieważ rączka jest wykonana z polipropylenu, który nie przewodzi ciepła.

Aromatyczna kawa

Pachnąca, aromatyczna kawa o poranku potrafi postawić na nogi nawet  po nieprzespanej nocy. W szybkim przygotowaniu kawy pomoże kawiarka ciśnieniowa.  Najważniejszym parametrem przy wyborze kawiarki do kawy jest ilość filiżanek napoju, które możemy zaparzyć za jednym razem. Kawiarki na gaz szybko stają się „przyjaciółmi” miłośników kawy.

Noże kuchenne

Miłośnik dobrego jedzenia i gotowania musi dysponować kompletem profesjonalnych noży. W kuchni powinien znaleźć się nóż do chleba, uniwersalny oraz do obierania. Zawsze przyda się też nóż do filetowania.

Noże kuchenne powinny mieć ergonomiczną i antypoślizgową rękojeść. Cechuje je elegancki design i wysoka jakość.

Sprzęty kuchenne powinny być dobrej jakości, ponieważ wtedy służą nam przez lata i ułatwiają przygotowanie posiłków.  Przed zakupem sprzętu kuchennego dobrze jest sprawdzić, czy daną rzecz można włożyć do zmywarki. Nie wszystkie kawiarki i noże nadają się do mycia w zmywarce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *