Wanna czy prysznic – co lepiej wybrać

Wanna czy prysznic – co lepiej wybrać

Wanna czy prysznic – co lepiej wybrać?

Urządzanie łazienki wiąże się z kilkoma ważnymi decyzjami, odnośnie wyboru odpowiednich akcesoriów i rozmieszczenia najpotrzebniejszych produktów. Dylemat, przed jakim staje wiele osób, wiąże się z wyborem wanny lub prysznica. Podjęcie decyzji nie jest łatwe i zależy od wielu różnych czynników.

Jakie są zalety posiadania wanny?

Wanna jako największe z urządzeń sanitarnych w każdej łazience, choćby była mniejsza niż przeciętna, na pewno zajmie więcej miejsca niż kabina prysznicowa. Na to trzeba się liczyć, stawiając na taki wybór. Klienci firmy Oltens zwracają jednak uwagę na fakt, że relaks w wannie jest szczególnie potrzebny po długim i ciężkim dniu. To właśnie dzięki temu urządzeniu można przygotować kąpiel relaksującą, leczniczą lub wzmacniającą odporność. Dodatkowo osoby, które posiadają małe dzieci, mają łatwiejsze zadanie przy codziennej higienie. Do wanny można dostawić również schodki lub włożyć w nią mniejszą wanienkę dziecięcą i wygodnie wykąpać malucha. Sporo osób w wannie pierze również ciuchy ręcznie lub kąpie zwierzęta, ponieważ nie ma obaw o zalanie łazienki, czy rozniesienie brudów.  

Jakie zalety posiada prysznic?

Decyzja o wyborze prysznica najczęściej wiąże się z brakiem miejsca w łazience. Prysznic może przybierać kompaktowe wymiary i zmieści się w niemal każdy kąt. Dużą zaletą jest również oszczędność wody, ponieważ zużywa się jej dużo mniej niż podczas kąpieli w wannie. Niektóre urządzenia mają wbudowane specjalne deszczownice, masaże oraz efekty dźwiękowe i świetlne, co dodatkowo uatrakcyjnia mycie. Tak naprawdę decyzja o zakupie wanny czy prysznica zależy od preferencji użytkownika i jego potrzeb. Jeśli istnieje taka możliwość, a miejsca w łazience jest dość, warto zdecydować się na oba warianty. W ten sposób z prysznica na co dzień mogą korzystać dorośli, a dzieci wykąpią się wygodnie w wannie, w której jest również miejsce na zabawę. Jeśli przyjdzie ochota na relaksującą kąpiel, wanna będzie zawsze pod ręką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *