Wielkanocne śniadanie w nowoczesnym wydaniu

Wielkanocne śniadanie w nowoczesnym wydaniu

Wielkanocne śniadanie w nowoczesnym wydaniu

Wielkanoc tuż-tuż, a więc czas najwyższy, aby zacząć kompletowanie świątecznego menu. Masz ochotę na pewne urozmaicenie jadłospisu? Poznaj nasze przepisy na śniadanie wielkonocne w nowoczesnym wydaniu!

Wielkanoc – tradycja, która ewoluuje od ponad 300 lat!

Wielkanoc jest najważniejszym chrześcijańskim świętem praktykowanym na polskich ziemiach od XVIII wieku. Jego urok tkwi w tym, że nie jest tak skomercjalizowane jak Boże Narodzenie – nie chodzi w nim jedynie o konsumpcję, a przede wszystkim o czas spędzony z najbliższymi w wyjątkowej, świątecznej atmosferze.

Wielkanocna tradycja w Polsce zaczęła się od mszy rezurekcyjnych, które zaczęły zyskiwać na popularności blisko 300 lat temu. Rozpoczynały się one o północy lub świcie, a po nich następowało uroczyste śniadanie w rodzinnym gronie. Wśród ówczesnych potraw królowały: różne rodzaje wędlin, świeży chleb, jaja, chrzan, przyprawy z pieprzem i solą na czele, miód, mazurki i słodkie babki. Niewiele się od tego czasu zmieniło, prawda?

Śniadaniowe przepisy wielkanocne na miarę XXI wieku

Utarte schematy nie są dla Ciebie? Jeśli tak, sprawdź nasze propozycje na wielkanocne śniadanie, które łączą tradycję z nowoczesnością:

Wesołej i przepysznej Wielkanocy! Spędźcie ją w gronie najbliższych przy naszych kulinarnych, śniadaniowych propozycjach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *