Wina musujące - Twoja następna impreza właśnie stała się bardziej uroczysta

Wina musujące - Twoja następna impreza właśnie stała się bardziej uroczysta

Wina musujące – Twoja następna impreza właśnie stała się bardziej uroczysta

Bąbelki… To im zawdzięczamy przyjemne łaskotanie na języku i huk wystrzału podczas otwierania szampana – dźwięk często rozpoczynający udaną zabawę.

Wina musujące – konkurencja szampana?

Szampan, uosobienie dobrej (szampańskiej) zabawy, kojarzy się z pękatą butelką. I nawet gdy w rękach spoczywa pękata butelka wina musującego nie będącego szampanem, nikt nie powie, że dziś pijemy wino. Liczy się wystrzał korka i bąbelki. Będąc precyzyjnym, należy jednak wspomnieć, że Szampan to nazwa zastrzeżona, stosowana do oznaczenia produktów pochodzących z francuskiej Szampanii. 

Nie zmienia to faktu, że szampan jest winem musującym, a inne produkty przemysłu winiarskiego często nie różnią się znacząco od trunku idealnego. O ile nie traficie na gazowany napój o smaku wina, sztucznie wzbogacany dwutlenkiem węgla, śmiało możecie rozkręcać imprezę z winem musującym w dłoni. 

Uroczyście z winem musującym…

Aby podnieść rangę uroczystości warto wybrać sprawdzone wino musujące. Na imieniny, urodziny, wesele, nowy rok czy inne okazje warto sięgnąć po oryginalnego szampana Moet & Chandon z uwodzicielskim podniebieniem i elegancką dojrzałością, albo sprawdzone Prosecco Marsuret – Cartizze – idealny do deserów i eleganckich przekąsek.

Pamiętajcie, że wino musujące wymaga smukłych kieliszków, które pozwolą dłużej utrzymać niską temperaturę i zatrzymać w napoju aromaty i bąbelki. Takie kieliszki ma dla Was Rafa Wino! Odpowiednie dobranie zastawy wznosi uroczystość na wyższy poziom. 

Wino musujące z owocami i owoce w winie…

W towarzystwie możesz zabłysnąć dodając do szampana owoce. Ich słodko-kwaśny smak idealnie współgra ze smakiem słodkiego lub półsłodkiego wina musującego. Warto sięgać po owoce sezonowe, tj. maliny czy truskawki.

Na mniej oficjalnych przyjęciach przyjęły się też poncze – aromatyczne napoje alkoholowe z ponczem, podawane wieloporcjowo. Chociaż najczęściej występuje z wysokoprocentowymi alkoholami, to butelka wina musującego z domieszką wódki owocowej lub rumu z pewnością zachwyci gości.

Wznieś imprezę na inny poziom – dodatki do szampana

Większość win musujących nie wymaga specjalnych dodatków. Na weselach często podaje się kieliszek szampana w towarzystwie owoców. Niemniej delikatne przekąski, które nie zabiją smaku napoju, w postaci tartinek, oliwek, delikatnych serów czy owoców morza z pewnością odnajdą się w towarzystwie szampana lub Prosecco. Słodkie napoje to też doskonały dodatek do klasycznych, francuskich deserów czy włoskiej bezy lub makaroników.

Całkiem sporo na temat deserów napisaliśmy też w artykule „Delektuj się deserem przy kieliszku wina bezalkoholowego”. Choć nie dotyczy ściśle tego tematu, to z pewnością zainteresuje rodziców, którzy wyprawiają imprezę urodzinową dla swoich pociech.

Uroczystości w towarzystwie wina musującego

Wino musujące może i powinno towarzyszyć ważnym uroczystościom. Jego degustacja sama w sobie jest celebrowaniem sukcesu gospodarza, a wyśmienity smak sprzyja dobremu nastrojowi i udanej zabawie. Wybierając napój pamiętajcie, żeby sprawdzić proces produkcji i albo wybrać oryginalnego szampana, albo równie dobre wino musujące sprawdzonych producentów. Duży przekrój różnorodnych win musujących znajdziecie w serwisie sklepu Rafa Wino.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *