Zabawki dla dzieci – prezent dla każdą okazję

Zabawki dla dzieci – prezent dla każdą okazję

Zabawki dla dzieci – prezent dla każdą okazję

Dziecko uczy się i poznaje świat przez zabawę. Zabawki stymulują zmysły, rozwijają zainteresowania, edukują, są przyjaciółmi małego człowieka, uczą świata, rozwijają artystycznie, intelektualnie i emocjonalnie. Najważniejsze jest to, aby zabawki dawały dziecku radość. O tym, jaki rodzaj zabawek wybieramy dla dziecka, decydują:  jego osobowość, predyspozycje i zainteresowania i wiek.

Zabawki dla dziecka do lat 3

Pierwsze trzy lata życia to najważniejszy okres w rozwoju maluszka. Z potrzebującego nieustannej opieki noworodka wyrasta wszędobylski trzylatek, który rozpoczyna edukację przedszkolną. Wśród zabawek niemowlęcych dużym zainteresowaniem cieszą się zawieszki na wózek i łóżeczko oraz grzechotki i gryzaczki, kocyki z przytulankami, piłeczki sensoryczne. Książeczki i klocki (dla dzieci powyżej 8. miesiąca życia) są zawsze mile widziane. Zabawki dla dzieci w okresie niemowlęcym powinny mieć zróżnicowane kształty i faktury, aby właściwe stymulowały rozwój niemowlęcia.  Maluszek pomiędzy 1-3 rokiem życia poznaje artykuły plastyczne: kredki, plastelina, papier kolorowy, kolorowanki. To niedrogie zabawki dla dzieci, które zapewniają małym odkrywcom poznać siebie i otaczających świat oraz rozwijać talenty.

Zabawki dla dzieci w wieku 3-6 lat

Dziecko w wieku przedszkolnym to nie tylko bystry maluch zadający dużo pytań, ale również dziecko, które staje się samodzielne. Chętnie odkrywa świat przez zabawę i nawiązuje kontakty z rówieśnikami. Dzieci w tym wieku uwielbiają wszelkie prace plastyczne.

Ciastolina i plastelina zapewnią dzieciom mnóstwo frajdy, zwłaszcza jeżeli towarzyszami zabawy są rodzice, rodzeństwo, dziadkowie lub inne dzieci z przedszkola. Dobrym pomysłem na prezent dla dziecka przedszkolnego są gry zręcznościowe (wędkowanie), puzzle, klocki, autka (także z bohaterami bajek), figurki bohaterów bajek. Dziecko w każdym wieku potrzebuje misiów i innych przytulanek. Niezbędne dla rozwoju dziecka jest układanie klocków czy dobieranek. Książeczki, łamigłówki i artykuły muzyczne rozwijają mowę, słuch i przygotowują do nauki czytania oraz pisania.

Zabawki dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym

Dla pociechy w wieku 7-10 lat oprócz książeczek, klocków, puzzli, lalek, autek (wraz z akcesoriami), artykułów plastycznych, składania różnych zabawek, świetnie sprawdzą się także interaktywne zabawki edukacyjne, które kształtują sprawność manualną i koordynację wzrokową. Zabawki dla dzieci w postaci gier edukacyjnych to sposób na naukę przez zabawę – ułatwiają zapamiętywanie liter, cyfr, słówek, ortografii, zwierząt, roślin. Kreatywne zagadki utrwalają wiedzę i dają wiele radości z odgadywania.

Przy kupowaniu zabawek dla dzieci najważniejsze jest to, aby zabawka podobała się dziecku i była  taką, po którą dziecko chętnie sięga przez długi czas. Zabawki pomagają najmłodszym odkrywać świat i wspierają harmonijny rozwój małego człowieka.

Więcej na stronie www.kimland.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *