Żaluzje drewniane - 4 najważniejsze zalety

Żaluzje drewniane - 4 najważniejsze zalety

Żaluzje drewniane – 4 najważniejsze zalety

We własnym domy chcemy czuć się komfortowo, dlatego też chcemy chronić swoją prywatność przed czujnym okiem sąsiadów.  Decydując się na system okienny, najczęściej koncentrujemy się na wyborze pomiędzy roletą, a klasycznymi zasłonami. Warto jednak zdecydować się na żaluzje, które dotąd kojarzone były z latami 90, a obecnie dostępne są w nowoczesnym wydaniu. Poznaj najważniejsze zalety najpopularniejszych żaluzji – w drewnianej odsłonie.

Drewniane żaluzje – nowoczesne rozwiązanie dla Twojego domu

Żaluzje z drewna to idealna propozycja dla osób, którym nie jest obcy styl rustykalny czy też skandynawski. Będą one idealnie współgrać z panelami w podobnym odcieniu, a w przypadku kuchni, także z drewnianym blatem z wyraźnie zarysowanymi słojami. Żaluzje chronią pomieszczenie przed nadmiernym nagrzaniem, co jest bardzo ważne w przypadku wnętrz, które nie posiadają klimatyzacji. Idealnie sprawdzą się nie tylko w domu czy w mieszkaniu, ale także w biurze, nadając mu przytulnego, domowego charakteru. Czarne żaluzje można wykorzystać jako element aranżacji w przypadku pomieszczeń w stylu industrialnym. Dodatkowo łatwy w użyciu mechanizm, powoduje, że możemy dowolnie regulować natężenie światła.

Najważniejsze zalety drewnianych żaluzji

Decydując się na wybór tego produktu, warto poznać jego główne zalety.

  • Trwałość na lata

Dobrze konserwowane drewno, może posłużyć bardzo długie lata. Dotyczy to nie tylko mebli, ale także dekoracji takich jak np. żaluzje. Decydując się na tego typu produkt, mamy gwarancję wysokiej jakości. Drewniane żaluzje są także odporne na blaknięcie z powodu ekspozycji na promienie słoneczne.

  • Nowoczesny design

Drewno to bardzo popularny materiał jeśli chodzi o aranżację wnętrz. Oprócz klasycznych mebli, decydujemy się na drewniane panele, blaty oraz właśnie żaluzje. W zależności od koloru jaki wybierzemy, wnętrze będzie wydawało się bardziej ciepłe lub eleganckie. Pomieszczenia urządzone w stylu, który nawiązuje do natury, to jeden z popularniejszych trendów hotelarskich.

  • Wykorzystanie naturalnego surowca

Żaluzje z drewna będą dobrym pomysłem dla domów urządzonych w stylu eko. W dobie tak wzmożonej dbałości o środowisko, materiały takie jak drewno czy szkło są bardzo pożądane.  

  • Łatwość w utrzymaniu czystości

W przeciwieństwie do tradycyjnych rolet, żaluzje drewniane łatwo utrzymać w czystości. Wystarczy odpowiednia miotełka do kurzu, aby zetrzeć go z powierzchni pomiędzy poszczególnymi szczebelkami. Możemy także użyć impregnatu o drewna, który oprócz pielęgnacji, dodatkowo będzie wykazywał właściwości antystatyczne.

Gdzie znaleźć idealne żaluzje drewniane?

Chcąc mieć stuprocentową pewność co do jakości, najlepiej wybrać sprawdzoną firmę. Taką marką jest KARNIX – renomowany producent karniszy, rolet, plis, żaluzji oraz moskitier okiennych. Pod adresem https://www.karnix.pl/zaluzje-drewniane-9870.html znajdziesz bogatą ofertę żaluzji drewnianych, w wielu wariantach kolorystycznych, co pozwoli na odpowiednie dopasowanie do każdego rodzaju wnętrz. Standardowo żaluzje drewniane o szerokości 50 cm dostępne są tutaj, https://www.karnix.pl/zaluzje-drewniane-50mm-4889.html, co oczywiście nie wyklucza zamówienia produktu o innych wymiarach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *