Żyrandol glamour

Żyrandol glamour – jaki model będzie praktyczny i ciekawy wizualnie?

Oświetlenie w stylu glamour zachwyca błyskiem, połyskiem, blichtrem, a wręcz przepychem! Jednocześnie nie brakuje mu elegancji, a mieniące się w świetle szklane elementy i kształtne kryształki zdecydowanie przyciągają wzrok.

Dla stylu glamour charakterystyczne są rozłożyste, rozbudowane i masywne żyrandole. Jak jednak dobrać taką lampę do poszczególnych wnętrz? Które modele będą nie tylko efektownie połyskujące, ale i ciekawe i praktycznie rozświetlające przestrzeń? Sprawdźmy!

Żyrandole glamour do przestronnych i skromnych metrażem wnętrz

Żyrandole w stylu glamour sprawdzają się przede wszystkim w przestronnych wnętrzach. Wysokie sufity i obszerne salony zdecydowanie są ich sprzymierzeńcem. Nie oznacza to jednak, że w mniejszych pokojach trzeba bezwzględnie z nich rezygnować. Wystarczy znaleźć nieco mniej rozbudowany model, o delikatniejszej stylistyce, aby zachować charakter glamour danego wnętrza, ale nie przytłoczyć go obszernym żyrandolem. Różnorodne propozycje tych wyjątkowych lamp dostępne są na stronie https://azzardo.com.pl/.

Nie tylko szkło i kryształki – glamour w subtelniejszym wydaniu

Zatrzymajmy się na chwilę przy żyrandolach glamour, ale w nieco innym wydaniu. Przywykliśmy bowiem do propozycji pełnych przepychu i blichtru. Do żyrandoli, które opływają kryształkami, a ich szklane elementy różnorodnie mienią się zarówno za dnia, w świetle słonecznym, jak i wieczorową porą, przyozdobione własnym światłem. Na tym jednak nie koniec propozycji!

Możemy wybierać wśród nie tylko mniej rozłożystych i prostszych propozycji żyrandoli glamour, ale i tych znacznie mniej typowych, lecz jednak wciąż utrzymanych w charakterze glamour. Mowa o żyrandolach, w których wykorzystano papier lub pióra. Zwiewne, delikatne, ale w znacznie mniejszej ilości opatrzone kryształowymi dodatkami, stają się niepowtarzalną ozdobą. To lampy glamour, które pasują do przytulnych i mniejszych metrażem sypialni, skromniejszych salonów, a także minimalistycznych, choć wciąż błyszczących pokojów dziennych.

Konstrukcje do poszczególnych wnętrz, czyli jak dobrać żyrandol glamour

Na największą różnorodność można sobie pozwolić w przestronnych salonach. Kilku inspiracji warto poszukać na stronie https://ihome24.pl/. Żyrandol glamour wybierany do jadalni czy kuchni, warto, aby miał formę prostokątną wraz z szeregowo ułożonymi punktami świetlnymi. Taki model równomiernie oświetli kuchnię czy jadalnię, jednocześnie zachowa charakter oświetlenia glamour.

W sypialniach potrzebujemy bardziej intymnej atmosfery, sprzyjającej odpoczynkowi, przytulnej. Postawmy zatem na żyrandol glamour, którego żarówki wieńczące każde z rozłożystych ramion, posiadają abażur.

W łazience trzeba się zmagać z wysokim poziomem wilgotności, stąd łazienki urządzane w stylu glamour uzupełnijmy o żyrandole bez materiałowych abażurów czy kloszy, ewentualnie z tymi, które wykonane są ze szkła bądź metalu.

W każdym wnętrzu możemy dać szansę żyrandolowi glamour – zwróćmy jedynie uwagę na jego wymiary, kształty, detale czy obszerność.

Artykuł promocyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *