Basen z piłeczkami - atrakcja dla dziecka

Basen z piłeczkami - atrakcja dla dziecka

Basen z piłeczkami – atrakcja dla dziecka

Dzieci już od najmłodszych lat uwielbiają się bawić i psocić. Dlatego też praktycznie przy każdej okazji są one obdarowywane najróżniejszymi zabawkami, które mają zająć ich czas, a także pomóc się rozwijać. Jedną z takich atrakcji, którą może zapewnić swojemu dziecku każdy rodzic, jest zakup basenu z piłeczkami. Jest to mało popularny gadżet, jednak od kilku lat można zauważyć sukcesywny wzrost zainteresowania nim.

(https://misioohandmade.pl/suche-baseny-z-pileczkami/ – suche baseny z piłeczkami)

Nic w tym dziwnego, gdyż jest to wspaniała zabawka rozwijająca zmysły dziecka, ale także dostarczająca mu mnóstwo frajdy i szczęścia. Czym więc jest basen z piłeczkami? Jak go wybrać?

Co to jest basen z piłeczkami?

Basen z piłeczkami to jedna z najlepszych dziecięcych zabawek od lat. Jej przykłady można spotkać, chociażby w wesołych miasteczkach, czy też w salach zabaw w centrach handlowych. Mogą one być wypełnione piłeczkami ze specjalnej gąbki lub też miękkiego plastiku. Basen z piłeczkami jest gadżetem, który z powodzeniem może zastąpić jego zamiennik wypełniany wodą. Ponadto istnieje możliwość dokupowania do niego kuleczek oraz akcesoriów, które będą urozmaicać zabawę dziecku, jak na przykład kosze do wrzucania piłeczek.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli tej zabawki. Różnią się one nie tylko wielkością, ale także wyglądem. Można kupić standardowe baseny, jak i takie, które są w kształcie domku. Wybór konkretnego modelu zależy przede wszystkim od wieku dziecka i etapu jego rozwoju. Na szczęście producenci oferują szeroką gamę produktów tego typu, więc rodzice nie mają problemu z ich doborem.

Z czego jest wykonany basen z piłeczkami?

Basen z piłeczkami wykonany jest ze specjalnej pianki, która dodatkowo jest pokryta pokrowcem z miękkiego i przyjemnego w dotyku materiału. Pianka, która jest podstawą stworzonej zabawki, charakteryzuje się przede wszystkim wysoką sprężystością. Oznacza to, że bardzo szybko się odkształca, nawet jeśli basen będzie leżał zwinięty przez dłuższy czas. Ścianki basenu z piłeczkami mają zazwyczaj grubość około pięciu centymetrów, a spód około dwóch.

Wartości te w zupełności wystarczają do tego, aby należycie i efektywnie chronić malucha w czasie upadku czy zabaw w basenie. Dużym atutem tej zabawki jest także pokrowiec. Pokryty jest miłym w dotyku materiałem. Ponadto można go bardzo szybko zdjąć, wyprać i ponownie założyć, a suwak, który ułatwia ściąganie go, jest ukryty od wewnętrznej strony – zwracają uwagę specjaliści z https://misioohandmade.pl/

Basen z piłeczkami – od jakiego wieku?

Basen z piłeczkami jest przeznaczony dla dzieci od około dwunastego miesiąca życia, ale nie oznacza to, że nie mogą z niego korzystać młodsze maluchy. Wyjmując z niego piłeczki, można go traktować jako tradycyjną matę dla dzieci. Basen z piłeczkami jest więc wielofunkcyjną zabawką, która z pewnością przyda się w każdym domu, w którym są maluchy. Należy jednak pamiętać, aby w przypadku najmłodszych, zabawa przebiegała pod czujnym okiem rodzica.

Czy basen z piłeczkami jest bezpieczny?

Basen z piłeczkami jest zabawką jak najbardziej bezpieczną. Producenci zawsze starają się przyłożyć jak najwięcej uwagi do tego, aby baseny były wykonane z najwyższej jakości materiałów. Ponadto, aby mogły się one pojawić na sklepowych półkach, muszą spełniać rygorystyczne normy, które narzucone są przez prawo i unijne wymogi. Mimo to, aby zapewnić najwyższy stopień bezpieczeństwa dziecku, zalecane jest, żeby podczas jego zabaw w basenie z piłeczkami czuwał nad nim rodzic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *