Niektórzy szukają ich ze względu na niewielki metraż w kuchni, innym po prostu marzy się dodatkowe miejsce robocze na blacie. Wbrew pozorom, nawet nieduże zlewozmywaki kuchenne, bo o nich właśnie mowa, mogą być niezwykle funkcjonalnym elementem wyposażenia Twojej kuchni. Warunkiem jednak jest to, że dobierzesz je odpowiednio do Twoich potrzeb!
Mały, czyli jaki?
W kuchni o niewielkich gabarytach najlepiej sprawdzą się równie niewielkie zlewy kuchenne. Na szczęście mamy kilka opcji do wyboru:
- zlewy jednokomorowe — składające się z jednej komory zlewy dostępne są w różnych kształtach. Najpopularniejszym wśród nich jest zlew kwadratowy. Natomiast właściciele kuchni w stylu rustykalnym najczęściej wybierają zlewozmywaki ceramiczne z fartuchem. Pomimo tylko jednej komory, są to zlewy pojemne i praktycznie, szczególnie jeśli zdecydujesz się na opcję z głęboką misą.
- zlewy jednokomorowe z ociekaczem — ten zlew zajmuje nieco więcej miejsca niż zlew wyposażony tylko w misę, za to świetnie się sprawdza u osób, które nie posiadają zmywarki i potrzebują miejsca do suszenia naczyń.
- zlewy półtorakomorowe — to nadal mniejsze rozwiązanie niż tradycyjny zlew dwukomorowy, a jednocześnie bardziej funkcjonalne niż jedna komora. Zlew półtorakomorowy wyposażony jest w jedną pełnowymiarową komorę oraz drugą, mniejszą, która z powodzeniem może służyć np. do płukania warzyw czy rozmrażania mięs.
Wybierając zlew, zastanów się, która z opcji będzie dla Ciebie najlepsza. Pomyśl, czy spożytkujesz miejsce do suszenia, albo w jaki sposób wykorzystasz dodatkową małą misę… A może jednak dużo bardziej przyda Ci się wolne miejsce na blacie?
Sposób montażu
Istnieje dosyć szeroki podział zlewów jeśli chodzi o ich sposób montażu, jednak najpopularniejsze z nich to zlewy podwieszane i wpuszczane.
Zlewy podwieszane montuje się tuż pod blatem, dzięki czemu zyskujemy minimalistyczny, ale i elegancki wygląd. Taki montaż sprawia, że sprzątanie blatu jest dziecinnie proste, ponieważ okruszki możemy zmieść bezpośrednio do zlewu. Niestety do tego typu zlewu musi być też odpowiedni blat. Najlepiej sprawdzi się blat granitowy. Drewniany lub laminowany może ulec szybkiemu zniszczeniu ze względu na kontakt z wilgocią.
Dostępne m.in. w https://comitor.pl zlewy wpuszczane mogą być zamontowane na dwa sposoby — na równi z blatem lub tuż nad nim. Przy pierwszej opcji trzeba pamiętać, aby zabezpieczyć krawędzie blatu przed wilgocią. Zlewy wpuszczane dostępne są w wielu stylach, więc bez problemu znajdziesz model pasujący zarówno do tradycyjnej, jak i nowoczesnej kuchni.
Rozmiar to nie wszystko
Wybierając zlew do małej kuchni, będziesz z pewnością kierować się jego wymiarem. Nie zapominaj jednak o innych, równie ważnych aspektach.
Pamiętaj, aby wybrać zlew dobry gatunkowo. Zlewy granitowe cechuje duża wytrzymałość na wysokie temperatury czy uszkodzenia mechaniczne, taki wybór, to wybór na lata. Z kolei zlewozmywaki stalowe, choć nie tak odporne na uderzenia czy zarysowania, są z całą pewnością najtańszą z możliwych opcji, do tego ich wytrzymałość na temperatury jest równie wysoka.
Artykuł sponsorowany.
Zobacz również:
-
Skrzydłokwiat z żółtymi liśćmi: przyczyny, rozwiązania i porady pielęgnacyjne
-
Jak rosną pistacje: przewodnik od uprawy do zbioru
-
Awokado drzewo: przewodnik od uprawy do korzyści zdrowotnych
-
Dieta redukcyjna: idealna dla zdrowego odchudzania
-
Przewodnik po uprawie i sadzeniu klematisów: od podstaw do zaawansowanych technik