Bo jemy także oczami... W jakie akcesoria kuchenne do dekoracji potraw warto się zaopatrzyć?

Bo jemy także oczami... W jakie akcesoria kuchenne do dekoracji potraw warto się zaopatrzyć?

Bo jemy także oczami… W jakie akcesoria kuchenne do dekoracji potraw warto się zaopatrzyć?

Nie od dziś wiadomo, że jemy także oczami, wszak większość z nas jest wzrokowcami. Pięknie podane jedzenie wzmaga apetyt, a jednocześnie pozwala nam się cieszyć potrawą, wręcz daje nam odrobinę szczęścia. Jednocześnie odpowiednio zaserwowane jedzenie sprawia, że nawet największy niejadek może się skusić. Zatem w jakie akcesoria kuchenne do dekoracji potraw warto się zapatrzyć? Jeżeli jesteście ciekawi to koniecznie przeczytajcie nasz tekst. Oczywiście już teraz polecamy wam sklep cukierniczy- elhandel.pl, gdzie znajdziecie doskonałe produkty, w bardzo korzystnych cenach. A więc naprawdę warto.

Jedzenie ma znaczenie, a piękno to smak

Piękno kojarzy nam się z dobrym smakiem. Zatem pięknie przystrojone potrawy mają dla nas lepszy smak. Takie dekorowanie jedzenia sprawdza się także w przypadku dzieci, które są niejadkami albo też mają duży problem z apetytem. Co ciekawe dzięki dekorowaniu i odpowiedniemu podaniu można nauczyć je jedzenia nawet warzyw, zatem naprawdę warto. Musicie także wiedzieć, że dekorowanie posiłków wcale nie zajmuje dużo czasu, wystarczą tylko odpowiednie akcesoria.

Wzorki, esy, floresy…

W każdej kuchni powinien znajdować się rękaw kuchenny, ale nie tylko po to, aby pięknie dekorować desery czy ciasta, ale również aby doskonale zaserwować jedzenie. Możliwości jego wykorzystania jest naprawdę sporo. Wystarczy tylko przygotować dip na bazie musztardy, majonezu i pasty chili, następnie umieścić go w rękawie i na warzywach wykonać różne wzorki. Ciekawym pomysłem jest również przygotowanie zielonej pasty curry, bądź też jej kupienie, a następnie oczywiście umieszczenie w rękawie. Tutaj polecamy wam ozdobić kawałki kurczaka. Możecie też przygotować stylowe i gustowne wzorki z pure ziemniaczanego. Z kolei w przypadku małych niejadków najlepiej przygotować pastę z różnych warzyw, a później przy użyciu rękawa cukierniczego „namalować” na talerzu słoneczka, wesołe buźki czy też kwiatuszki. Na pewno wasza pociecha się skusi, a może wręcz pokocha warzywa. Kto wie…

Smaczne podanie warzyw

Niby wiemy, że trzeba jeść dużo warzyw, jednak nawet my dorośli mamy z tym problem. Jednak i my możemy polubić warzywa, szczególnie jeżeli je pięknie podamy. Tutaj przydatna będzie obieraczka do warzyw, albo też spiralna temperówka. Dzięki nim będziemy mogli niemal „wyczarować” marchewkowe kwiaty czy też takie wykonane z buraka. Jednocześnie dzięki tym niewielkim akcesoriom możemy fantastycznie podać warzywne przystawki podczas rodzinnej imprezy, ale również wykonać niesamowite stroiki, które na pewno zjemy ze smakiem.

Foremki i pierścienie ze stali nierdzewnej – kolejne absolutne must have

Kolejnym niezbędnym akcesorium, które sprawdzi się do dekorowania potraw są foremki i pierścienie. Tutaj polecamy Wam modele wykonane ze stali nierdzewnej, dzięki temu są odporne na wodę i wilgoć i co ważne nie ulegają korodowaniu. A więc są w pełni bezpieczne w kontakcie z jedzeniem. Dzięki nim w oryginalny sposób można podać ryż, kasze czy nawet sałatki. Warto wykonać także sałatkowe górki, które można podać podczas przyjęcia.

Silikonowe foremki do naleśników i jajek – zaskocz ukochaną osobę

Choć z natury większość z nas ma raczej małą, a wręcz bardzo małą naturę romantyka, to raz na jakiś czas warto zdecydować się na romantyczny gest. Można choćby przygotować ukochanej osobie śniadanie do łóżka. Tutaj trzeba pamiętać, że powinno być wyjątkowo podane. Zatem warto wykorzystać silikonowe foremki np. w kształcie serca, dzięki którym można w ciekawy sposób podać naleśniki czy jajka. Duża zaletą silikonowego materiału jest duża odporność na bardzo wysoką temperaturę, a także fakt, że można je myć w zmywarce, a więc to także oszczędność czasu. Musimy jeszcze wspomnieć, że w sklepie cukierniczym elhandel.pl można znaleźć świetnej jakości akcesoria w niskiej cenie.

Warto pięknie podawać jedzenie, a wręcz trzeba. Dzięki temu zdecydowanie smakuje. Choć to tak oczywiste, to nadal wiele osób o tym zapomina. A przecież jedzenie jest przyjemnością, dlaczego więc nie sprawić, aby była jeszcze większa?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *