Sprawdź, jak umyć okna, by nie zostawić smug

Sprawdź, jak umyć okna, by nie zostawić smug

Sprawdź, jak umyć okna, by nie zostawić smug

Smugi na oknach to prawdziwa zmora podczas generalnych porządków. Pojawiają się nawet, jeśli myjemy okna w na pozór dobry sposób i ciężko jest się ich pozbyć. Stosując się do kilku prostych rad można jednak zapomnieć o smugach i przyśpieszyć czyszczenie okien!

Myjka ze ściągaczką –  co to takiego?

Wszyscy choć raz w życiu widzieliśmy na żywo lub w mediach  pracowników myjących okna ogromnych biurowców na dużej wysokości. Ze względu na ograniczenia w poruszaniu się wzdłuż konstrukcji nie mogą pozwolić sobie na mycie każdego zakamarka gąbką czy szmatką. Wszyscy z nich używają myjek ze specjalnymi ściągaczkami wody, wysuwanych na regulowanym drążku. Dlaczego o nich wspominamy? Otóż dlatego, że wykonują swoją pracę szybko, a umyte przez ich okna lśnią i są całkowicie pozbawione smug – warto wykorzystać ich sposoby we własnym domu.

Posługując się myjką ze ściągaczką najpierw myjemy okna, a potem przeciągamy po szybie gumowym elementem, który całkowicie ściąga wodę bez pozostawiania smug. Najlepiej wykonywać przy tym ruchy zygzakowe. Myjki tego rodzaju można zakupić na https://www.leifheitsklep.pl/.

Tak umyte okno nie wymaga dodatkowego przecierania suchą ścierką lub ręcznikiem papierowym, można jednak dodatkowo zabezpieczyć je przed powstawaniem zabrudzeń – impregnatem.

Impregnaty do okien

Umyte okna można dodatkowo zaimpregnować specjalnym preparatem odpychającym wodę. Preparat wytwarza na powierzchni okna niewidoczną powłoczkę, która odpycha brud i zanieczyszczenia, dzięki czemu zapobiega powstawaniu smug. Stosując impregnat możemy więc myć okna nieco rzadziej. To rozwiązanie dobre szczególnie w sezonie grzewczym, kiedy zanieczyszczone powietrze atakuje nasze okna ze wszystkich stron. Po nałożeniu impregnatu należy odczekać kilkadziesiąt sekund i wypolerować okno ściereczką bezpyłową (taką, która nie zostawia na szkle włosków).

Piękne, czyste okna sprawiają, że cały pokój wygląda lepiej: nie można pomijać ich przy generalnych porządkach. Należy dbać także o czystość ram okiennych – bez problemu można wyczyścić je myjką okienną!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *