Nowoczesne koniki dla dzieci – poznaj zabawki, które mają wiele zalet!

Nowoczesne koniki dla dzieci – poznaj zabawki, które mają wiele zalet!

Nowoczesne koniki dla dzieci – poznaj zabawki, które mają wiele zalet!

Dzieci kochają zwierzęta, dlatego chętnie sięgają po zabawki, które mogą zastąpić im ukochane pupile – rozwiązanie to jest wygodniejsze dla rodzica, a jednocześnie może przynieść dużo radości. Jeszcze niedawno niewątpliwym hitem był koń na biegunach. Obecnie jednak koniki dla dzieci zyskały zupełnie nowe oblicze – w postaci modeli mechanicznych. Ta nowoczesna zabawka szybko podbiła serca nie tylko dzieci, ale również i osób dorosłych. To wszystko dlatego, że ma wiele zalet, które postaramy się przybliżyć Ci w poniższym artykule.

Mechaniczne koniki dla dzieci – co to takiego?

Mechaniczne koniki dla dzieci, podobnie jak konie na biegunach, znakomicie odzwierciedlają sylwetkę konia. Zadbano przy tym o każdy detal. Tym sposobem zabawki wykonane zostały z miękkiego, przyjaznego dla alergików pluszu. Mają też ogon i grzywę, które można czesać oraz wygodne siodło, umożliwiające dziecku przeobrażenie się w jeźdźca.

Istotną różnicą pomiędzy tymi dwoma modelami jest mechanizm działania. W przypadku konia mechanicznego wygięte w łuk profile, zwane biegunami, zastąpiono kółkami. Tym sposobem dziecko nie buja się, lecz swobodnie przemieszcza w wybranym przez siebie kierunku. Aby było to możliwe, konieczne jest wykorzystanie siły mięśni. Dziecko wznosi się i opada tak samo, jak ma to miejsce podczas jazdy na żywym wierzchowcu. Specjalne uchwyty, które znajdują się w okolicach uszu, pozwalają mu natomiast na skręcanie w wybranym przez siebie kierunku. Może to być zatem znakomity wstęp przed przesiadką na prawdziwego konia.

Zalety mechanicznych koników

Jeśli szukasz zabawki, która nie tylko bawi, ale również pozytywnie wpływa na  Twoje dziecko, to koniki mechaniczne stanowią doskonały wybór. To wszystko dlatego, że stymulują one zarówno rozwój fizyczny, jak i psychiczny. Dzięki nim maluch zachęcony zostanie do aktywnej zabawy, w której zaangażowane są niemal wszystkie partie ciała. Przyjmowane pozycje mają znaczący wpływ na wzmocnienie mięśni oraz kręgosłupa. Ćwiczona jest też koordynacja ruchów i zdolność utrzymywania równowagi.

Wprowadzona zostaje także integracja sensoryczna. Ten sposób zabawy może mocno rozbudzić wyobraźnię. Sam konik daje naprawdę wiele możliwości. Dziecko może się nim opiekować, startować w wyścigach, czy też wcielać się w postacie z bajek. Jest to bardzo ważny element w rozwoju każdego malucha. Zachęca do samodzielnego myślenia, a także rozwija kreatywność. Najlepiej więc sprawić dziecku taką zabawkę, jak tylko będzie w odpowiednim wieku, by jej używać. Połączenie rozwoju z zabawą może dać naprawdę doskonałe skutki.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mechanicznego konika?

Pamiętaj, że aby wszystkie wymienione wyżej zalety można było wcielić w życie, konieczne jest wybranie odpowiedniego modelu konia. Inaczej, zamiast pomóc, można bardzo zaszkodzić dziecku. Przed zakupem zwróć więc uwagę na pewne istotne aspekty.

Po pierwsze, nie oszczędzaj. Wiemy, że w tym wypadku wydatek jest dość spory, jednak kupując z niesprawdzonych źródeł, otrzymujesz zazwyczaj kiepskiej jakości podróbkę podatną na uszkodzenia. W rezultacie Twoje dziecko może spaść i zrobić sobie krzywdę. Koniki mechaniczne z odpowiednimi atestami i certyfikatami dostępne są np. w e-sklepie https://remaju.pl. Modele, które tam znajdziesz, charakteryzują się solidnością i wysoką odpornością na uszkodzenia.

Po drugie, dopasuj odpowiedni rozmiar. Koniki dla dzieci dostępne są aż w czterech wariantach – S, M, L, XL. Wszystko po to, aby korzystanie z nich było komfortowe, niezależnie od wagi i wzrostu dziecka. Odpowiednio dopasowany rozmiar pozwala też zachować prawidłową postawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *