Co warto wiedzieć o gotowych nadzieniach cukierniczych?

Co warto wiedzieć o gotowych nadzieniach cukierniczych?

Co warto wiedzieć o gotowych nadzieniach cukierniczych?

Praliny, batony, muffiny, drożdżówki, tarty i tarteletki, bezy z nadzieniem, rolady i wiele innych słodkich przysmaków powstaje z użyciem gotowych nadzień cukierniczych. Od ich jakości zależy wartość gotowego wyrobu – jego smak, walory odżywcze, trwałość, a także wygląd. Dowiedz się, jakie właściwości mają gotowe nadzienia – jak łączą się z innymi składnikami produktów cukierniczych.

Co wyróżnia wysokiej jakości nadzienia cukiernicze?

Nadzienia oferowane są w wielkiej różnorodności smaków i konsystencji. To produkty, które nadają się do komponowania ciast oraz deserów obrabianych termicznie i przygotowywanych na zimno – zachowują swoje właściwości zarówno w wysokich, jak i w niskich temperaturach. Gotowe nadzienia cukiernicze nie zmieniają smaku i aromatu w wyniku mieszania, podgrzewania, schładzania lub łączenia z innymi produktami.

Wyroby od renomowanych producentów cechują się wysoką powtarzalnością jakości, składu i konsystencji. Dzięki temu zawsze wyglądają i smakują identycznie, co gwarantuje również powtarzalność jakości produktów powstających z ich udziałem. Kluczowe znaczenie ma też długi okres przydatności do spożycia.

Na tle oferty rynkowej wyróżniają się najwyższej jakości nadzienia cukiernicze bez dodanego cukru, oleju palmowego i soli oraz sztucznych barwników i konserwantów. To złoty środek między pragnieniem słodkich łakoci i potrzebą ograniczania niekorzystnych składników w diecie. Wybierając tego typu produkty, przyczyniasz się do ochrony lasów tropikalnych, które są wypalane, aby stworzyć miejsce pod uprawy palm olejowych. 

Jak z nadzienia przygotować krem?

Nadzienia są doskonałą bazą do przygotowania kremów przeznaczonych do przekładania ciast i wzbogacana deserów. Jak przygotować masy o różnych smakach i konsystencjach, wyjaśnia ekspert z firmy Sweet Mill, oferującej bezcukrowe kremy do smarowania: – Do najpopularniejszych produktów, które można łączyć z nadzieniami, należy śmietana kremówka. Pozwala uzyskać delikatną masę, która świetnie nadaje się do wypełniania rurek, do produkcji napoleonek, karpatek, tortów i rolad. Wysoko cenionym komponentem jest też serek mascarpone: po zmiksowaniu z nadzieniem tworzy tłusty, sztywny i jedwabisty w smaku krem. Podobną konsystencję mają masy tworzone z użyciem masła i margaryny. Dobre efekty daje też łączenie nadzień z białą czekoladą i śmietaną kremówką.

Komponowanie polew i mas do glazurowania

Nadzienie owocowe z dodatkiem żelatyny tworzy masę do polewania ciast. Popularnym sposobem uzyskania glazury smakowej na zimno jest zmieszanie nadzienia z żelem dekoracyjnym. Powstała w ten sposób półprzezroczysta masa nie zastyga i pozostaje podatna na nacisk. Dobrze chroni ciasto przed wysychaniem.

Gotowe nadzienia są też składnikiem popularnych polew czekoladowych. To produkt powstający z połączenia podgrzanej śmietanki kremówki z rozdrobnioną czekoladą, masłem i nadzieniem. Po zastygnięciu na cieście masa ma charakterystyczny połysk.

Przekładanie i smarowanie ciast nadzieniem cukierniczym 

Nadzienia cukierniczego możesz użyć bezpośrednio, bez łączenia z innymi komponentami. Nadaje się do smarowania i przekładania ciast drożdżowych, kruchych, półfrancuskich i francuskich. Z dobrym efektem użyjesz go przed i po pieczeniu. Do najpopularniejszych ciast z nadzieniem należą torty, pączki, bułki drożdżówki, rogale, rolady i wiele innych. 

Jest bardzo dużo możliwości komponowania polew i kremów z udziałem nadzień. Gotowe do użycia masy owocowe, czekoladowe lub orzechowe nadają smak i wygląd wielu różnorodnym wyrobom cukierniczym. Ich wartość odżywcza i trwałość zależy od doboru najwyższej jakości komponentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *