Czym kierować się przy wyborze firmy sprzątającej?

Czym kierować się przy wyborze firmy sprzątającej?

Czym kierować się przy wyborze firmy sprzątającej?

Utrzymanie czystości w swojej firmie lub mieszkaniu to ogromne wyzwanie. Trzeba włożyć w to mnóstwo wysiłku. Warto posiadać również sporo wiedzy, żeby dobrać odpowiednie środki czystości do różnych powierzchni. Przede wszystkim trzeba mieć na to czas. Można też po prostu skorzystać z usług profesjonalnej firmy sprzątającej. Czym się kierować przy jej wyborze?

Opinie innych klientów

Na początek warto sprawdzić jakie opinie ma rozważana przez Ciebie firma sprzątająca. Na pewno bez trudu znajdziesz je w internecie np. na forach albo w mediach społecznościowych. To dobry pomysł, bo dzięki temu dowiesz się, co inni klienci myślą o jakości usług. Mogą Cię one zainspirować, żebyś wiedział, na co szczególnie zwracać uwagę. Pamiętaj jednak, że ocena jest ważna, ale nie najważniejsza. Wiele recenzji jest wystawione pod wpływem chwilowych emocji. Największą uwagę poświęć tym najbardziej wyważonym opiniom. One najprawdopodobniej będą najbardziej obiektywne i zgodne z prawdą.

Porady na temat biznesu znajdziesz tutaj: Biznesy Przyszłości.

Cena usługi

Bardzo ważna jest cena, jaką ustalono za wykonanie zadania. Trzeba mieć tutaj na względzie, że nie jest też wcale tak, że najtańsza oferta jest najlepsza. Przy najniższej cenie nie spodziewaj się świetnych efektów pracy, chociażby dlatego, że używane środki chemiczne będą kiepskiej jakości. Preparaty z wyższej półki, takie, które czyszczą i pielęgnują, muszą kosztować. Lepiej, więc żebyś nie oszczędzał. Na dłuższą metę może okazać się, że początkowa oszczędność przysporzy Ci dodatkowych kosztów, np. będziesz musiał wymienić zniszczoną wykładzinę.

Rodzaje środków czyszczących i sprzęt

Zanim zatrudnisz firmę sprzątającą, powinieneś dowiedzieć się jakim sprzętem dysponują. Czy jest to polerka do podłogi? Myjka parowa? A może masz sprzęt dostarczyć sam? To bardzo ważne. Podobnie jest ze środkami do czystości. Powinieneś wiedzieć jakie preparaty będą używane i czy będą bezpieczne dla Twoich pracowników, klientów lub domowników. Każdy środek powinien być odpowiednio oznaczony i mieć swoją kartę charakterystyki. Jeśli szukasz firmy do sprzątania miejsca pracy, to pamiętaj, że lepiej będzie, jeśli będzie ona używać profesjonalnej chemii o znanym stężeniu środków aktywnych. Pamiętajmy też, że różne firmy sprzątające mają też różny zakres prac. Jest on ściśle związany z posiadanym przez nią sprzętem. Nie każda zajmuje się czyszczeniem dywanów czy myciem okien. Lepiej, więc upewnić się, czy zatrudniasz kogoś, kto zajmie się kompleksowo Twoim budynkiem czy też tylko wybranymi aspektami czystości.

Terminowość

Bardzo ważna jest też dostępność usługi. Czy firma sprzątająca może przyjechać i wykonać zlecenie w weekend? Albo w piątek wieczorem? To ważne, bo w niektórych firmach i biurach tylko w takim terminie można pozwolić sobie na gruntowne porządki bez kolidowania w normalną działalność. To ważne, by ekipa sprzątająca nie paraliżowała zwykłego dnia pracy. Koniecznie, więc zapytaj o dostępne terminy i upewnij się, czy Ci odpowiadają.

Doświadczenie w branży

Każdy kiedyś zaczynał. Warto jednak wiedzieć, czy zatrudniasz kogoś, kto w branży stawia pierwsze kroki, czy kogoś, kto zgodnie z przysłowiem – zjadł zęby w swoim fachu. Nie ma nic złego w byciu początkującym. Jednak trzeba mieć świadomość, że osoby uczące się są bardziej narażone na popełnienie błędów. Jeśli jednak nie chcesz ryzykować, to powinieneś wiedzieć, kto będzie odpowiedzialny za ewentualne pomyłki np. użycie niewłaściwego środka i zarysowanie powierzchni podłogi. Bezpiecznie jest też, wtedy gdy tylko część ekipy sprzątającej się uczy, a reszta ma już doświadczenie.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy ROMI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *