Czym się kierować przy wyborze suszarki do ubrań?

Czym się kierować przy wyborze suszarki do ubrań?

Czym się kierować przy wyborze suszarki do ubrań?

Suszenie ubrań bywa uciążliwe, szczególnie w porze zimowej, gdy aura nie pozwala na rozwieszenie prania na zewnątrz. Suszarki rozstawione w domu to nie tylko wątpliwa ozdoba wnętrza, ale także zwiększona wilgotność. Jak radzić sobie z tym kłopotem? Rozwiązaniem są suszarki bębnowe, które wyglądem przypominają pralkę. Do niedawna znaliśmy je tylko z amerykańskich filmów, w których publiczne pralnie zawsze wyposażone były w tego rodzaju urządzenia. Dziś natomiast suszarki stały się i u nas bardzo popularne. Na co zwrócić uwagę, chcąc kupić tego rodzaju sprzęt?

Suszarka z pralką

Rozwiązaniem dla osób, które nie dysponują dużą przestrzenią w mieszkaniu, będzie na pewno pralka połączona z suszarką. To bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż od razu po zakończeniu prania, można włączyć program suszący. Warto jednak zwrócić uwagę na ilość dostępnych programów. Powinny obejmować zarówno ubrania wykonane z materiałów naturalnych, jak i syntetycznych.

Jest to bardzo ważne ze względu na bezpieczeństwo tkaniny. Zbyt wysoka temperatura może przyczyniać się nie tylko do niszczenia ubrań, ale także do ich zbiegania się. Wybierając pralkę z suszarką, zwróćcie również uwagę na czas suszenia, który – w zależności od modelu sprzętu oraz rodzaju programu – może zawierać się w przedziale od kilkudziesięciu minut do nawet kilku godzin.

Odrębna suszarka

Innym rozwiązaniem jest zakup suszarki jako urządzenia zupełnie niezależnego od pralki. Jest to o tyle wygodne, że nie zajmujecie pralki przez dłuższy czas, przez co można wykonać kilka serii prania, podczas gdy część ubrań już się suszy. Najlepiej zlokalizować suszarkę i pralkę obok siebie, aby łatwo było przenosić pranie. Tu także ogromne znaczenie ma ilość oraz rodzaj dostępnych programów.

Innym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, jest maksymalny wsad, czyli pojemność bębna. Jeśli macie liczną rodzinę lub małe dzieci, wówczas trzeba pomyśleć o zasobnym bębnie, aby jednorazowo umieścić w suszarce dużą ilość prania. Jeśli na drodze do zakupu suszarki stoją przejściowe problemy finansowe, skorzystajcie z możliwości, jakie daje pożyczka na raty.

Ekologia i ekonomia

Pamiętajcie również o bardzo ważnych kwestiach, jakimi są ekologia oraz ekonomia. Chodzi przede wszystkim o oszczędność prądu. Szukajcie więc urządzeń oznaczonych najwyższą klasą energetyczną, co przełoży się na zmniejszenie zapotrzebowania na prąd. Ogromne znaczenie ma również rodzaj i umiejscowienie pojemników, w których gromadzi się woda. Należy je regularnie opróżniać, dlatego też dostęp do zbiornika powinien być łatwy.

Wybierając suszarkę, sprawdźcie warunki i okres gwarancji. Niektórzy producenci oferują dodatkową ochronę, którą można wykupić, w czym pomoże pożyczka na raty. To bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie jeśli panujecie intensywnie korzystać z urządzenia. Warto także skorzystać z usługi montażowej, jeśli wybieracie sprzęt łączący w sobie pralkę i suszarkę. W przypadku samych suszarek, bez trudu poradzicie sobie z instalacją samodzielnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *