Zaproszenie na komunię — 3 propozycje na 2021

Zaproszenie na komunię — 3 propozycje na 2021

Zaproszenie na komunię — 3 propozycje na 2021

Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdej wierzącej rodziny. Na uroczystość tego typu zaprasza się najbliższą rodzinę, a niekiedy również przyjaciół. Jak poinformować ich o tym sakramencie? Do tego celu wykorzystuje się zaproszenia na komunię.

Zaproszenie na komunię — co warto wiedzieć na jego temat? Mimo że żyjemy w dobie Internetu, najlepszym rozwiązaniem jest osobiste wręczenie go osobie zaproszonej na to wydarzenie. Jeżeli nie jest to możliwe, zaproszenie należy wysłać pocztą. Dostarczyć powinno się je co najmniej miesiąc przed planowaną uroczystością. Zaproszenia na komunię najczęściej utrzymane są w odcieniach bieli, złota oraz srebra i zdobią je charakterystyczne dla sakramentu Eucharystii symbole. W ich wnętrzu znajdować może się gotowy tekst lub mogą być one pozbawione tego elementu. Zaproszenia na Pierwszą Komunię Świętą zawierać powinny informacje na temat tego, kto i kogo zaprasza na uroczystość, kiedy, gdzie i o której odbędzie się sakrament oraz przyjęcie po mszy.

Zaproszenie na komunię dla chłopca

Czym charakteryzują się zaproszenia na komunię dla chłopca? Tym, co wyróżnia zaproszenia na Komunię Świętą dla chłopca jest to, że są one w odcieniach niebieskiego, takich jak błękit lub granat. Często zdobi je wizerunek modlącego się chłopca — czy to okolicznościowej albie czy garniturze.

Zaproszenie na komunię dla dziewczynki

Co wyróżnia zaproszenia na komunię dla dziewczynki? Poza elementami białymi, srebrnymi lub złotymi dominują tam odcienie różu. Tego typu zaproszenie często zdobi elegancka kokarda czy koronkowe wstawki. Nie brak na nich również motywów kwiatowych.

Zaproszenie na komunię personalizowane

Bardzo ciekawą alternatywą dla klasycznych zaproszeń mogą być zaproszenia na komunię personalizowane. Jak wyglądać może zaproszenie na komunię personalizowane? Możliwości jest tutaj całe mnóstwo. Na sklepowych półkach spotkać możemy się między innymi z zaproszeniem na komunię ze zdjęciem dziecka przystępującego do tego sakramentu. Może być to jego dowolne zdjęcie wybrane z albumu lub fotografia w komunijnym stroju wykonana podczas okolicznościowej sesji zdjęciowej. Takie zaproszenie to znakomita pamiątka, która pięknie prezentować będzie się na półce, przypominając o tym ważnym wydarzeniu. Równie ciekawie prezentują się zaproszenia na komunię 3D. Co to takiego? Przybierać mogą one na przykład postać otwieranego pudełeczka. Inne rozwiązanie to zaproszenia zdobione trójwymiarowymi elementami dekoracyjnymi, takimi jak chociażby kielich z hostią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *