Dlaczego samo mycie nie wystarczy? Minimum pielęgnacyjne dla twojej skóry

Dlaczego samo mycie nie wystarczy? Minimum pielęgnacyjne dla twojej skóry

Dlaczego samo mycie nie wystarczy? Minimum pielęgnacyjne dla twojej skóry

Jedną z podstawowych czynności, o których należy pamiętać, aby zadbać o zdrowie i kondycję skóry twarzy, jest codzienna pielęgnacja. Natłok obowiązków i aktywny tryb życia sprawiają, że wiele osób zaniedbuje tę kwestię. W efekcie nierzadko okazuje się, że jedyną czynnością, którą wykonują, jest mycie. Należy jednak pamiętać, że to nie wystarczy, aby cieszyć się zdrową i promienną cerą. Jakie jest niezbędne minimum pielęgnacyjne, które pozwoli zadbać o twarz? Jakie kosmetyki się do tego przydadzą? Na co zwracać uwagę, kupując je?

Jakie kosmetyki do demakijażu stosować? 

Dbanie o skórę twarzy jest szczególnie wymagające, jeśli chodzi o panie. Dzieje się tak, ponieważ wiele z nich wykonuje codzienny makijaż, który pod koniec dnia trzeba dokładnie zmyć. Jest to pierwszy i jeden z ważniejszych kroków pielęgnacji skóry. To właśnie na tym etapie pozbywamy się zanieczyszczeń z całego dnia. Mowa tutaj nie tylko o wspomnianych resztkach makijażu, ale również sebum, kurzu czy pyle.

Jeśli chodzi o kosmetyki do pielęgnacji skóry, które się wówczas przydadzą, to może to być na przykład olejek do demakijażu, który pozwoli na delikatne, ale skuteczne oczyszczenie, a zarazem zapewni przyjemne uczucie odświeżenia. Drugim krokiem w codziennym dbaniu o skórę jest tonizowanie. Ma ono na celu przywrócenie równowagi pH skóry. Oprócz tego przyczyni się też do lepszego wchłaniania składników aktywnych kosmetyków, które zostaną nałożone w kolejnych etapach.

Jakie są kolejne kroki codziennej pielęgnacji skóry twarzy? 

Oczyszczanie to niewątpliwie najważniejszy etap codziennej pielęgnacji skóry. Jednak, aby cieszyć się promienną i zdrową cerą, trzeba też mieć na uwadze inne aspekty. O to, co jeszcze jest istotne, spytaliśmy naszego rozmówcę, czyli doradcę ze sklepu z kosmetykami naturalnymi, który powiedział nam:

– Staranne oczyszczenie skóry to już połowa sukcesu, jeśli chodzi o codzienną pielęgnację. Jednak na kondycję cery wpływają też inne zabiegi, o których nie należy zapominać. Mowa tutaj między innymi o tonizowaniu czy ochronie przed działaniem czynników zewnętrznych np. zanieczyszczeń, zimnego powietrza, mrozu czy promieni UV, o której wbrew pozorom trzeba pamiętać nie tylko w lecie, ale również zimą. Należy również wziąć pod uwagę rodzaj cery, ewentualne problemy skórne, porę roku czy wiek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *