Jedną z podstawowych czynności, o których należy pamiętać, aby zadbać o zdrowie i kondycję skóry twarzy, jest codzienna pielęgnacja. Natłok obowiązków i aktywny tryb życia sprawiają, że wiele osób zaniedbuje tę kwestię. W efekcie nierzadko okazuje się, że jedyną czynnością, którą wykonują, jest mycie. Należy jednak pamiętać, że to nie wystarczy, aby cieszyć się zdrową i promienną cerą. Jakie jest niezbędne minimum pielęgnacyjne, które pozwoli zadbać o twarz? Jakie kosmetyki się do tego przydadzą? Na co zwracać uwagę, kupując je?
Jakie kosmetyki do demakijażu stosować?
Dbanie o skórę twarzy jest szczególnie wymagające, jeśli chodzi o panie. Dzieje się tak, ponieważ wiele z nich wykonuje codzienny makijaż, który pod koniec dnia trzeba dokładnie zmyć. Jest to pierwszy i jeden z ważniejszych kroków pielęgnacji skóry. To właśnie na tym etapie pozbywamy się zanieczyszczeń z całego dnia. Mowa tutaj nie tylko o wspomnianych resztkach makijażu, ale również sebum, kurzu czy pyle.
Jeśli chodzi o kosmetyki do pielęgnacji skóry, które się wówczas przydadzą, to może to być na przykład olejek do demakijażu, który pozwoli na delikatne, ale skuteczne oczyszczenie, a zarazem zapewni przyjemne uczucie odświeżenia. Drugim krokiem w codziennym dbaniu o skórę jest tonizowanie. Ma ono na celu przywrócenie równowagi pH skóry. Oprócz tego przyczyni się też do lepszego wchłaniania składników aktywnych kosmetyków, które zostaną nałożone w kolejnych etapach.
Jakie są kolejne kroki codziennej pielęgnacji skóry twarzy?
Oczyszczanie to niewątpliwie najważniejszy etap codziennej pielęgnacji skóry. Jednak, aby cieszyć się promienną i zdrową cerą, trzeba też mieć na uwadze inne aspekty. O to, co jeszcze jest istotne, spytaliśmy naszego rozmówcę, czyli doradcę ze sklepu z kosmetykami naturalnymi, który powiedział nam:
– Staranne oczyszczenie skóry to już połowa sukcesu, jeśli chodzi o codzienną pielęgnację. Jednak na kondycję cery wpływają też inne zabiegi, o których nie należy zapominać. Mowa tutaj między innymi o tonizowaniu czy ochronie przed działaniem czynników zewnętrznych np. zanieczyszczeń, zimnego powietrza, mrozu czy promieni UV, o której wbrew pozorom trzeba pamiętać nie tylko w lecie, ale również zimą. Należy również wziąć pod uwagę rodzaj cery, ewentualne problemy skórne, porę roku czy wiek.