Jak dobrać idealny narożnik z funkcją spania do współczesnego salonu?

Jak dobrać idealny narożnik z funkcją spania do współczesnego salonu?

Jak dobrać idealny narożnik z funkcją spania do współczesnego salonu?

Salon to miejsce reprezentacyjne, w którym spędza się czas rodzinnie i odpoczywa po ciężkim dniu oraz przyjmuje gości. Salon nie jest w pełni funkcjonalny, jeżeli brakuje w nim wygodnego narożnika lub komfortowej sofy. Narożniki dedykowane są do pokoi o większej powierzchni, choć bez problemu znaleźć można modele o mniejszych rozmiarach.

Wymiar narożnika – dostosowany do wielkości wnętrza

Narożniki z funkcją spania to uniwersalne meble wypoczynkowe. W przypadku mniejszego pomieszczenia polecane są narożniki o szerokości ok 200 cm, do większego salonu można ustawić narożnik o szerokości nawet 400 cm, który doskonale wypełni przestrzeń. Do niedużych salonów można dodać puffy, które będą dodatkowym miejscem siedzącym przy stoliku kawowym lub niewielkiej ławie. W dużym salonie w towarzystwie narożnika z funkcją spania można ustawić fotele i długą ławę. Daje to możliwość stworzenia komfortowego i eleganckiego kącika wypoczynkowego.

Kształt narożnika

Najpopularniejsze są modele narożnika w kształcie litery L lub U. Narożniki z funkcją spania w kształcie litery L znakomicie sprawdzają się w mniejszych salonach, ustawione w rogu pokoju. Narożniki w kształcie litery U lub C mogą pełnić funkcję centralnego mebla w przestrzeni salonu i są idealnym wyborem dla dużych rodzin lub osób, które często przyjmują gości.

Miękkość siedziska i oparcia

Zaletą narożników z funkcją spania jest znakomita jakość siedziska. W modelach, które można rozłożyć do spania, dominują najwyższej jakości sprężyny bonellowe, które zapewniają odpowiednie podparcie dla kręgosłupa i komfortowy sen. W modelach bez  funkcji spania przeważają sprężyny faliste, które są lepsze do siedzenia.  Użytkownicy wybierają narożniki nawet do sypialni i pokoju dziecięcego.

Tkanina obiciowa i design

Starannie wykonany narożnik z funkcją spania może być efektowną dekoracją. Miękkie tkaniny typu velvet, plecionki, ekoskóra i inne ciekawe materiały ułatwiają stworzenie wnętrza o nieprzeciętnym klimacie. Właściciele zwierząt mają ogromny wybór narożników wykonanych z tkanin łatwych do czyszczenia. Atrakcyjne pikowania, solidne przeszycia i dbałość o najdrobniejsze szczegóły sprawiają, że można dobrać narożnik do każdego wnętrza i cieszyć się komfortowym wypoczynkiem w ciągu dnia i w nocy.

Regulowane zagłówki i schowek na pościel to zalety, które podnoszą wartość użytkową narożnika. Klient składając zamówienie, może wybrać kolorystykę narożnika z dostępnych kolorów.  Narożniki z funkcją spania są najpopularniejszym meblem wypoczynkowym, ponieważ łączą w sobie wygodę siedzenia, dużą przestrzeń do relaksu z możliwością komfortowego snu. Rozkładają się bez problemu i do ich rozłożenia potrzeba niewielkiego wysiłku. Wielość kolorów daje możliwość dopasowania do każdego wnętrza, bez względu na styl aranżacji. Idealny model narożnika znajdą miłośnicy stylu futurystycznego, klasycznego i nowoczesnego.

Artykuł powstał przy wsparciu oraz inspiracji sklepu meblowego Meble-Bogart.pl. Zdjęcie główne prezentuje narożnik rozkładany do salonu Loris.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *