Nowoczesny regał na książki

Nowoczesny regał na książki

Nowoczesny regał na książki

Mimo tego, co pokazują statystyki, wielu Polaków jednak czyta książki, a niektórzy nawet bardzo dużo. Domowa biblioteczka nierzadko jest nieodłącznym elementem wyposażenia salonu. Jednak nowoczesne regały przestają już służyć tylko do tego celu. Są coraz bardziej funkcjonalne i służą do przechowywania na nich różnych przedmiotów.

Domowa biblioteka, czyli wszystko o mieszkańcach domu

Książki znajdujące się w domowej biblioteczce bardzo wiele mówią przychodzącym tam gościom o mieszkających w tym domu osobach. Podkreślają ich charakter, ukazują upodobania, zainteresowania czy hobby. Biblioteczka powinna znajdować się w każdym domu, a najlepiej w salonie, choć nie jest to już takie oczywiste. Na takim regale można również wyeksponować płyty z muzyką, co też wiele mówi o domownikach.

Półki na pamiątki, zdjęcia i inne

Nowoczesny regał można wykorzystać nie tylko na książki czy płyty, ale także na ustawienie wszelkich  przedmiotów, które chcemy wyeksponować, na przykład pamiątki z podróży, wakacji, otrzymane w prezencie, zdjęcia w ramkach, figurki i dekoracje. Taki regał idealnie dopełnia wnętrze salonu i urozmaica go. Nawet sam regał potrafi pełnić funkcję dekoracyjną, gdyż nowoczesne regały potrafią mieć ciekawe kształty i nietypowy układ półek. Elegancki regał może naprawdę wiele wnieść do naszego salonu i nie tylko salonu, bo można ustawić go wszędzie.

Wiszące lub stojące

Na rynku do wyboru są zarówno regały stojące, jak i wiszące. Regał stojący nadaje się do większych pomieszczeń, a wiszący świetnie sprawdzi się w mniejszych, bo pozwala zaoszczędzić sporo przestrzeni. Regał wiszący sprawdzi się również lepiej w domach z małymi dziećmi niż stojący. Stojący bowiem kusi maluchy do wspinania, co przy niezadbaniu o stabilność może skończyć się nie tylko zrzuceniem książek czy stłuczeniem cennej pamiątki, ale nawet prawdziwą tragedią. Wiszące regały są zazwyczaj mniejsze niż stojące, więc sprawdzą się w domach, gdzie nie ma wielu przedmiotów do ustawiania. Będą też idealne tam, gdzie mieszkają głównie wysokie osoby. Dla niższych osób lepszym wyborem będzie regał stojący, niższy i szerszy.

Drewno, szkło lub metal

Dostępne na rynku regały wykonane są z różnych materiałów. Mogą być wykonane z samego drewna, metalu czy szkła, ale też z połączenia materiałów, na przykład drewna i metalu. Taki nowoczesny regał, dopasowany odpowiednio do pomieszczenia, na pewno stanie się ciekawą jego atrakcją, na którą każdy gość, który  pojawi się w domu na pewno zwróci uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *