Obecnie na rynku znajdziemy całą gamę żyrandoli kryształowych, pasujących absolutnie do każdej stylistyki. Są to eleganckie, zachwycające lampy, jednak dość wymagające w pielęgnacji. Trzeba bowiem, często je czyścić i oczywiście robić to w odpowiedni sposób, stosując się ściśle do określonych zasad. Istnieje szereg metod, pozwalających skutecznie usunąć brud i kurz z kryształków, jednak każdy model wymaga bardzo indywidualnego podejścia. Systematycznie dbając o każdy element, mamy tym samym pewność, że posłuży nam przez długie lata, zachowując jednocześnie swój blask i urok.
Czyszczenie krok po kroku
Musimy wiedzieć, że zabrudzenia, gromadzące się na kloszach, a także kryształowych zawieszkach blokują w rezultacie swobodny dostęp światła do wnętrza. Jako że, zaczyna wówczas doskwierać nam brak jego wystarczającej ilości, uruchamiamy kolejne lampy, co naturalnie generuje większe wydatki na prąd. By zaś uniknąć niepotrzebnych kosztów, należy konsekwentnie przestrzegać instrukcji czyszczenia zakupionego przez nas produktu.
Stąd, skupiając się stricte na kwestii osiadania kurzu, powinniśmy usuwać go między innymi za pomocą specjalnej miotełki, każdorazowo podczas sprzątania mieszkania. Z kolei, do czyszczenia kryształowych i szklanych powierzchni, trzeba używać wyłącznie miękkich szmatek, np. z mikrofibry i delikatnie polerować lampę przy ich pomocy. Jeżeli dysponujemy czasem, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zwyczajnie rozmontować żyrandol i każdą jego część starannie umyć. Lampa kryształowa z pewnością odwdzięczy się nam przepięknym połyskiem, gdy wszystkie części wyczyścimy najpierw w wodzie z płynem do naczyń lub delikatnym detergentem, a następnie dokładnie wypłuczemy je w wodzie z dodatkiem octu. Ten prosty zabieg naprawdę potrafi zdziałać cuda! Uwaga również na tłuste plamy, powszechne szczególnie w kuchni. Ich także łatwo się pozbędziemy, sięgając po płyn dedykowany podobnym wyrobom- wystarczy zaledwie odrobina.
Co do konstrukcji, wybierając, chociażby drewnianą bazę, z powodzeniem możemy zastosować tu specjalne preparaty do drewna. Z drugiej strony, tworzywo sztuczne myjemy szmatką z płynem do naczyń i wycieramy do sucha. Żelazo natomiast wypielęgnujemy naftą, a mosiądz- roztworem wody i spirytusu. Akrylowe elementy natomiast, należy zawsze czyścić na mokro lub wilgotno, w przeciwnym razie plastik stanie się statyczny, a następnie przyciągnie brud (istnieją też środki czyszczące z tworzywa sztucznego, które zapobiegają ładowaniu elektrostatycznemu). Oprócz tego ważne, żeby dopiero po wyschnięciu całości, powiesić żyrandol na suficie.
Podsumowanie
Wysokiej jakości, solidne kryształowe żyrandole kupimy na przykład w sklepie internetowym ArtCrystal Tomeš s.r.o. Najprostszym sposobem ich czyszczenia jest zaś postawienie na profesjonalny płyn do czyszczenia żyrandoli. Dzięki regulowanej dyszy rozpylającej, usuniemy brud z trudno dostępnych kryształów i szczelin urządzeń. Specjalna formuła rozpuszcza wszystkie niechciane pozostałości, a kryształy wysychają po chwili.
Mówiąc w skrócie, wszystkie powyższe sposoby sprawdzą się, jeśli będziemy stosować je regularnie i wykonywać poszczególne kroki zgodnie z zaleceniami. Tymczasem, płyn do czyszczenia żyrandoli kupimy na stronie czeskiej marki w niezwykle przystępnej cenie. Nie warto więc zrażać się do kryształów, które olśniewająco mienią się wszystkimi kolorami tęczy w blasku żarówek i bezsprzecznie dla tegoż efektu opłaca się czasem pomęczyć.
Zobacz również:
-
Gdzie rośnie pieprz: przewodnik po uprawie, historii i zastosowaniu pieprzu
-
Skrzydłokwiat z żółtymi liśćmi: przyczyny, rozwiązania i porady pielęgnacyjne
-
Jak rosną pistacje: przewodnik od uprawy do zbioru
-
Awokado drzewo: przewodnik od uprawy do korzyści zdrowotnych
-
Dieta redukcyjna: idealna dla zdrowego odchudzania