Rękawice gumowe – właściwości i zastosowanie

Rękawice gumowe – właściwości i zastosowanie

Rękawice gumowe – właściwości i zastosowanie

Gumowe rękawice stosuje się w wielu branżach przesyłu, ale również i w prywatnych domach. Dlaczego są takie popularne? Jakie mają właściwości? Gdzie znajdują zastosowanie?

Rękawice gumowe gospodarcze

Gumowe rękawice to nic innego jak rękawiczki powlekane gumą. Produkty tego rodzaju są niezwykle uniwersalne i stosuje się je w przypadku wielu gałęzi przemysłu, ale także i w prywatnych gospodarstwach. Takie rękawiczki są wykonane z najwyższej jakości materiału, dzięki czemu sprawdzą się podczas wielu różnych prac, na przykład domowych, ogrodniczych, sanitarnych czy związanych ze sprzątaniem i utrzymywaniem czystości. Bez gumowych rękawic trudno obejść się w branży gastronomicznej, hotelarskiej oraz w placówkach opieki zdrowotnej. Co prawda rękawiczki gumowe nie chronią przed bardzo szkodliwymi i żrącymi chemikaliami czy zanieczyszczeniami, ale są niezwykle pomocne, kiedy należy zachować bezpieczeństwo podczas kontaktu z żywnością, zabrudzeniami czy bakteriami.

Dlaczego warto stosować gumowe rękawiczki?

Rękawiczki gumowe są niezwykle wygodne. W ich wnętrzu znajduje się bawełniana wyściółka, która zapewnia najwyższy poziom wygody nawet podczas wielogodzinnej pracy i skutecznie pochłania pot. Ponadto takie rękawice są również antypoślizgowe, dzięki czemu zapewniają lepszą chwytność, co jest niezwykle pomocne podczas wykonywania różnych zadań. Rękawice gumowe chronią skutecznie przed:

  • zabrudzeniami;
  • wilgocią;
  • detergentami;
  • środkami chemicznymi (nieagresywnymi);
  • mikroorganizmami;
  • otarciami.

Gumowe rękawice powinny być stosowane przez osoby, które na co dzień w pracy czy w domu mają kontakt z różnymi cieczami, także tymi niebezpiecznymi, ale nie agresywnymi. Takie rękawice posiadają mankiety, które umożliwiają łatwe i szybkie włożenie oraz zdjęcie ich z rąk. Ponadto są wytrzymałe, rozciągliwe i świetnie dopasowują się do dłoni użytkownika. Są one wykonane z dość cienkiego materiału, dlatego umożliwiają wykonywanie nawet precyzyjnych manualnych czynności. Tego rodzaju produkty warto kupować w takich miejscach jak hurtownia Ekspert Południe.

Zastosowanie gumowych rękawice

Rękawiczki gumowe stosuje się niezwykle często w domach i gospodarstwach rolnych, a także różnych miejscach pracy. Przede wszystkim wykorzystują je pracownicy:

  • branży gastronomicznej – podczas przygotowywania posiłków, krojenia i mycia składników, a także zmywania naczyń;
  • placówek medycznych i laboratoriów – podczas wykonywania różnych działań, takich jak na przykład wykonywanie zastrzyków.

Gumowe rękawiczki zarówno w gastronomi, jak i placówkach medycznych, chronią przede wszystkim przed kontaktem z drobnoustrojami, przenoszeniem ich na inne powierzchnie i przed groźnymi czy niezabezpieczonymi substancjami. Warto również zauważyć, że dłonie stanowią drugie największe źródło drobnoustrojów, zatem kiedy nie stosujemy rękawiczek możemy łatwo zanieczyścić produkty żywności. Podobnie jest w przypadku otwartych i krwawiących ran pacjentów. Gumowe rękawice chronią również dłonie przed silnymi detergentami, które mogą podrażnić skórę podczas mycia, lub trującymi roślinami podczas prac ogrodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *