Jak zabezpieczyć drewnianą altankę ogrodową

Jak zabezpieczyć drewnianą altankę ogrodową

Jak zabezpieczyć drewnianą altankę ogrodową?

Altany ogrodowe to bardzo praktyczne konstrukcje, które umożliwiają nam przyjemne spędzanie czasu na świeżym powietrzu oraz w pięknych okolicznościach przyrody! Jak zabezpieczyć drewnianą altankę ogrodową, by móc korzystać z jej uroków jak najdłużej? Poznajcie kilka niezawodnych sposobów!

Farby do drewna

Drewno wystawione na działanie czynników atmosferycznych wymaga odpowiedniej ochrony i pielęgnacji. Niezabezpieczone szybko zniszczeje i nie będzie nadawało się dłużej do użytku. Warto zatem wybrać produkty, które przedłużą jego żywotność, wzmocnią struktury, a jednocześnie dodadzą zdrowego i estetycznego wyglądu. W tym celu należy sięgnąć po specjalistyczne farby do drewna, takie jak Jedynka Deco & Protect Drewno i Metal. To szybkoschnąca emalia akrylowa, która nie tylko dekoruje, ale także chroni drewno. Tworzy na jego powierzchni wytrzymałą powłokę, odporną na rozmaite czynniki atmosferyczne – od ulewnych deszczy, przez wiatr i wilgoć, aż po intensywne promienie słoneczne. Podczas wybierania farby do drewna (www.farbyjedynka.pl) warto zatem upewnić się czy oprócz aspektów dekoracyjnych, jest to produkt, który zapewni naszej altanie odpowiednią ochronę i konserwację.

Impregnaty

Emalie do drewna to nie jedyna forma ochrony, którą możemy wykorzystać do zabezpieczenia altany. Wśród szerokiej gamy specjalistycznych produktów, godne szczególnej uwagi są również impregnaty. Impregnacja to proces, który polega na nasyceniu drewna roztworami żywic, wosku oraz innymi substancjami, w celu uodpornienia pomalowanej powierzchni na szkodliwe czynniki, takie jak np. zmienne warunki atmosferyczne czy lubujące się w drewnie pasożyty i inne szkodliwe mikroorganizmy. Oferta impregnatów jest równie imponująca, co farb do drewna. Wśród dostępnych produktów warto wyróżnić:

  • Jedynkę Deco & Protect Impregnat 3w1 – czyli dekoracyjno-ochronny impregnat o matowym wykończeniu. Chroni drewno już po godzinie od pomalowania i pięknie podkreśla naturalny rysunek drewna. Jego receptura oparta jest na zawartości filtrów UV oraz trwałych i transparentnych pigmentów, dzięki czemu doskonale zabezpieczy altanę przed żarliwymi promieniami słońca.
  • Jedynkę Impregnat z woskiem – czyli cienkopowłokowy impregnat opracowany na bazie trzech aktywnych żywic, dbających o kompleksową ochronę malowanej powierzchni. Starannie dobrana receptura zapewnia trwałe kolory i głęboką penetrację w struktury drewna.
  • Jedynka Pokost Lniany – czyli naturalny podkład na bazie zagęszczonego oleju lnianego. Charakteryzuje się wnikliwą penetracją podłoża, dzięki czemu świetnie zabezpiecza drewno przed pękaniem i wysychaniem.

Kolor farby do drewna

Jaki wybrać kolor farby do drewna, by altanka cieszyła oko w czasie naszego ogrodowego relaksu? Możliwości jest wiele! Wszystko zależy od tego czy wolelibyśmy zachować naturalny odcień drewna, rozjaśnić go, przyciemnić lub może zupełnie przemalować na swój ulubiony kolor. Wśród dostępnych palet farb do drewna znajdziecie rozmaite odcienie – od bielonego dębu po ciemny heban; dla miłośników nowoczesnych aranżacji znajdzie się czerń, biel i różne odcienie szarości; nie zabraknie też radosnych i bardziej odważnych kolorów, np. czerwieni, zieleni, pomarańczy, żółci czy niebieskiego. Natomiast, jeśli zależy Wam na zachowaniu naturalnego odcienia drewna altany, wybierzcie bezbarwny impregnat.

Odpowiednio dobrane farby do drewna odgrywają kluczową rolę w zabezpieczeniu naszej altany. Profesjonalna pielęgnacja i dobrze dopasowany kolor przedłużą jej żywotność i świeży wygląd, dzięki czemu czas spędzony w ogrodzie będzie upływał nam jeszcze przyjemniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *