Jak zachęcić do przeczytania i zakochania, czyli ogłoszenia matrymonialne z szansą na powodzenie

Jak zachęcić do przeczytania i zakochania, czyli ogłoszenia matrymonialne z szansą na powodzenie

Jak zachęcić do przeczytania i zakochania, czyli ogłoszenia matrymonialne z szansą na powodzenie

Miłość jest najpiękniejszym uczuciem jakie może łączyć dwoje ludzi. Oparcie, zaufanie, poczucie bezpieczeństwa, wspólne przeżywanie życia, dzielenie się pasją – są to marzenia wielu osób. Jedni mają to szczęście, że dosyć szybko spotykają swoją drugą połówkę, inni muszą na to poczekać nieco dłużej. Po co jednak czekać z założonymi rękami na uśmiech losu, skoro można wziąć sprawy w swoje ręce?

Ogłoszenia matrymonialne, czyli od zakochania dzieli… przeczytanie

Ogłoszenia matrymonialne stanowią jeden z najlepszych sposobów na znalezienie partnera/partnerki. Dlaczego? Otóż to właśnie tu można jasno sprecyzować cel poszukiwań oraz profil potencjalnego kandydata. Chcesz z kimś miło spędzić wolny czas? Napisz to! Lubisz długie spacery, górskie wycieczki, rowerowe eskapady, a może chcesz spróbować sportów ekstremalnych i szukasz kogoś, kto będzie Ci w tym towarzyszył? Wspomnij o tym! Interesują Cię wyłącznie poważne relacje i szukasz kogoś na stałe? Twoje ogłoszenie matrymonialne powinno jasno o tym informować. 

Niegdyś miłość można było znaleźć niemalże wszędzie. Przypadkowe zetknięcie oczu w autobusie mogło zaowocować głęboką relacją. Obecnie ciągle jesteśmy zabiegani, zazwyczaj podróżujemy własnymi samochodami, a w przestrzeni publicznej pochłania nas ekran smartfona. Jak w tym szybkim świecie znaleźć miłość? Stwórz swoje ogłoszenie matrymonialne i zamieść je w internecie. Ogłoszenia matrymonialne można znaleźć na wielu portalach, a o ich sile mogą świadczyć tysiące osób, które właśnie za ich pośrednictwem znalazły swoją drugą połówkę. 

Co powinno zawierać ogłoszenie matrymonialne?

Wydawać by się mogło, że napisanie ogłoszenia matrymonialnego jest bardzo proste. W końcu nikt nie zna nas tak dobrze, jak my sami! Jednakże jeśli mamy przelać tę wiedzę na słowa, to zazwyczaj sprawa zaczyna się komplikować. Badania jasno pokazują, że niektóre ogłoszenia są zupełnie pomijane, a inne przyciągały zaskakująco dużo odpowiedzi. Z czego wynikają te różnice? 

Zacznijmy od początku, czyli od tytułu. Określenia „Samotny”, „Panna”, „Kawaler”, „Nieśmiały” zawiera niemal połowa anonsów. Spróbuj stworzyć chwytliwy, a jednocześnie oryginalny nagłówek. Ciekawą formą może być pytanie, np. „Kto jest na tyle odważny, aby odpowiedzieć na to ogłoszenie?”. Wyzwanie jest tym, czego w głębi serca poszukuje wiele osób. Tak stworzony nagłówek może okazać się strzałem w dziesiątkę!

Następnie przechodzimy do tworzenia treści. Postaraj się napisać swoje ogłoszenie w sposób oryginalny, a przy tym zgodny z celem, jaki przyświeca jego zamieszczeniu. Jeśli szukasz miłości postaraj się, aby anons był ciepły i uczuciowy – w końcu ma on trafić do osób odznaczających się takimi cechami. Jeśli poszukujesz podobnego do siebie pasjonata, to nie zapomnij wspomnieć o swoich zainteresowaniach i ubarwić opowieść konkretnymi przykładami. Pisz dokładnie to, co czujesz, że powinieneś napisać. Nie sugeruj się innymi – to Twoje życie i… Twoje ogłoszenie. Jeśli będzie ono w pełni zgodne z Tobą, to szansa na znalezienie odpowiedniego odbiorcy znacząco wzrasta. Bądź prawdziwy i nie udawaj kogoś, kim nie jesteś. Kłamstwo prędzej czy później i tak wyjdzie na jaw, więc po co narażać się na późniejsze rozczarowania?

Postaraj się, aby Twoje ogłoszenie miało prostą formę, bez trudnych do zrozumienia słów. Ma ono zachęcać do poznania Ciebie, nie zaś do sięgnięcia po „Słownik wyrazów obcych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *