Kappa – marka związana ze światem sportu

Kappa – marka związana ze światem sportu

Kappa – marka związana ze światem sportu

Kappa to dziś znana wszystkim marka odzieżowa z przeszło 100-letnim doświadczeniem. Jej twórcy wierzą, że sport i dobry styl idą w parze – i w duchu tej myśli tworzą ciuchy, które nosi cały świat. Czym zasłynęła jedna z najstarszych marek odzieżowych i w czym się specjalizuje?

Kolekcje o włoskich korzeniach

Kappa zrodziła się jako marka produkująca skarpetki oraz bieliznę. Firmę założono w Turynie w 1916 roku – występowała wówczas pod nazwą MCT (skrót od Maglificio Calzificio Torinese). Drobne potknięcie na linii produkcyjnej spowodowało, że skarpetki przeznaczone do sprzedaży były słabszej jakości. Po tej wpadce firma wprowadziła wzmożoną kontrolę przed wypuszczeniem swoich produktów na rynek. Każdą odzież sygnowano wówczas literką, pod którą kryło się niemieckie słówko Kontrollen, czyli kontrol.

Logo Omini

Kappa jest wiodącym włoskim producentem odzieży sportowej, którą dumnie noszą najbardziej znane gwiazdy boisk. Symbolem marki jest „Omini” czyli logo przedstawiające sylwetkę kobiety i mężczyzny, którzy siedzą, opierając się o siebie. Zdaniem twórców reprezentuje ono równość płci w każdej kategorii sportowej. Logo interpretowane jest jako człowieczeństwo, jakość i wiarygodność – w tych trzech słowach można właściwie ująć całą esencję marki.

Ponad 100 lat doświadczenia

Marka Kappa jest liderem w produkcji dobrej jakości tkanin. Kolekcje dedykowane są graczom koszykówki, siatkówki, piłki nożnej, narciarzom, golfistom, a także zawodnikom MMA. Odzież wyróżniają takie cechy, jak ochrona UV, antybakteryjność czy odporność na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne.

Kappa od ponad wieku gruntuje swoją pozycję w świecie sportu, wyposażając między innymi drużyny olimpijskie w swoją odzież. Od lat osiemdziesiątych marka ubierała też piłkarzy z klubów ligi włoskiej oraz europejskiej, jednak największą popularność przyniósł jej sponsoring rodzimej drużyny piłkarskiej Juventus Turyn. W 2000 roku Kappa była oficjalnym sponsorem narodowej reprezentacji piłki nożnej.

Styl casual i sport? Czemu nie!

Współczesna oferta marki jest sukcesywnie rozwijana, dopasowując się do bieżących trendów. Aktualnie w kolekcjach marki Kappa znajdują się między innymi koszulki sportowe i spodnie, a także casualowe sukienki, kurtki czy nawet paski do spodni. Szeroki wybór dodatków jest ciekawym i oryginalnym uzupełnieniem każdej męskiej, damskiej i młodzieżowej garderoby.

Kappa jest najbardziej popularna w swoim rodzimym kraju, jednak swój wizerunek również konsekwentnie buduje poza jego granicami. Twórcy stawiają na zrównoważony rozwój, kierując się w stronę ekologicznych rozwiązań. Odzież uszyta pod szyldem Kappa jest przyjazna środowisku. Producent podkreśla, że bawełna stosowana w szycia odzieży pozbawiona jest pestycydów oraz nawozów.

W ofercie marki naprzemiennie pojawia się odzież sportowa i nawiązująca do cech stylu streetwear. Kappa wchodzi w kolaboracje z innymi markami, tworząc ponadczasowe i oryginalne kolekcje, które pozwolą użytkownikom wyróżnić się z tłumu.

Partnerem materiału jest Eastend – Kappa odzież męska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *