Manicure i pedicure wegański prawdziwa rewolucja w salonach kosmetycznych

Manicure i pedicure wegański prawdziwa rewolucja w salonach kosmetycznych

Manicure i pedicure wegański: prawdziwa rewolucja w salonach kosmetycznych

W dzisiejszych czasach coraz większą uwagę przykładamy do tego, z jakich produktów korzystamy. Ilość szkodliwych substancji, szczególnie w kosmetykach, wpływa negatywnie nie tylko na kondycję naszej skóry, włosów i paznokci, ale również na samopoczucie. Z tego względu, również w salonach kosmetycznych, pojawiają się zupełnie inne usługi takie jak, chociażby manicure i pedicure wegański. Na czym polega taki zabieg? Czym wyróżniają się kosmetyki do paznokci o charakterze ekologicznym? – Wyjaśniamy poniżej.

Produkty wegańskie do paznokci a korzyści dla konsumenta

Bez względu na to, jaką usługę wybieramy — manicure czy pedicure wegański, podstawą takiego zabiegu powinny być profesjonalne kosmetyki. Przewodnią marką, która dostarcza swój asortyment do wielu salonów, jest firma Kabos. Używając lakierów z serii Simply każda klientka, decyduje się na delikatną formułę, której praktycznie całość pochodzi z naturalnych składników. Malując paznokcie u stóp lub rąk lakierami tej marki, zyskujemy pewność, że nie obciąży to płytki oraz nie wywoła żadnych alergii. Te w 100% wegańskie produkty nie tylko pozytywnie wpływają na nasze zdrowie, ale również sprzyjają środowisku, co w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważne.

Przy tradycyjnych bazach oraz lakierach hybrydowych bardzo często po włożeniu dłoni do lampy, można odczuć ból lub pieczenie. Zdarza się, że już po miesiącu noszenia żelu płytka paznokcia zaczyna się rozdwajać i traci swoją naturalną strukturę. Z tego względu przy wykonywaniu manicure i pedicure warto wybierać wegańskie produkty, które stanowią także świetny sposób na codzienną i bezpieczną pielęgnację.

Pedicure wegański: dla kogo?

Wiele osób zakłada, że usługi wegańskie dedykowane są tylko dla wegan. Jednak ze względu na swoje korzystne właściwości, mogą być wykorzystywane przez każdego. Zarówno pedicure, jak i manicure wykonywany na podstawie naturalnych kosmetyków, to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą chronić płytkę paznokcia przed szkodliwymi substancjami chemicznymi. Podczas takiego zabiegu wykorzystywane są najczęściej produkty, które w swoim składzie nie mają między innymi: formaldehydu, kamfory czy DBP.

Tego typu zabiegi zyskują na popularności również ze względu na to, że poleca je coraz więcej znanych osób takich jak chociażby Rita Ora, Madonna czy Beyonce. Dużym wyróżnikiem jest też to, że lakiery wegańskie są często o wiele bardziej wytrzymałe, aniżeli tradycyjne drogeryjne rozwiązania i nie wymagają dodatkowej bazy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *