Markizy, piękne, przytulne, praktyczne

Markizy, piękne, przytulne, praktyczne

Markizy, piękne, przytulne, praktyczne

Ludzie uwielbiają je nie tylko dlatego, że chronią przed promieniami słonecznymi. Markizy stwarzają niepowtarzalną atmosferę przytulności i bezpieczeństwa, integrują powierzchnię użytkową z otoczeniem. Niezależnie od tego, czy są rozpięte nad witryną sklepu, kawiarni czy też wejścia tarasowego podnoszą urok miejsca, zwracając na siebie uwagę przechodniów. Są świetną reklamą lub zaproszeniem do odpoczynku w ich cieniu. Czym kierować się przy wyborze markiz? Zapraszamy do lektury.

Markizy w biznesie

Nie od dzisiaj wiadomo, iż ludzie kupują oczami, jednak nie odnosi się to tylko do oferowanych produktów, istotne jest także otoczenie. W dobie permanentnego pospiechu łatwo jest przeoczyć nawet okazałą ekspozycję.

Co innego, kiedy nad wystawą stworzona jest przestrzeń powiększająca niejako powierzchnię lokalu. Potencjalny konsument dóbr oferowanych w sklepie czy też zakładzie gastronomicznym ma więcej okazji, by zwrócić uwagę na coś, co go zainteresuje.

Poza tym należy pamiętać, iż takie wyposażenie mieści się w kategoriach sprzętów, których nabycie upoważnia do obniżenia podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym, oraz pomniejszenia sumy podatku VAT należnego.

Markizy w domu

Kawa na tarasie w otoczeniu najbliższych smakuje znacznie lepiej, kiedy nad głową rozpościera się zadaszenie łączące wizualnie wnętrze domu z ogrodem. Także balkony zyskują na uroku, stwarzając dzięki markizom namiastkę kontaktu z przyrodą, lub choćby z otwartą przestrzenią. Balkon przestaje być składowiskiem rzeczy niepotrzebnych, a staje się przytulnym miejscem spotkań z przyjaciółmi, czy choćby azylem gwarantującym spokój.

Oczywiście w przypadku zażywania kąpieli słonecznych markizy dają się z łatwością zwinąć, odsłaniając tym samy prywatny kawałek nieba.

Markizy, jakie wybrać?

Oczywiście najlepsze. Wybór powinien być determinowany jakością materiałów, konstrukcją kaset, oraz możliwością zamówienia markizy dostosowanej indywidualnie do preferencji użytkownika, jednakowo pod kątem palety barw, jak i wymiarów. Z pewnością nie można przejść obojętnie nad zawartością strony https://www.labona.pl, prezentującej dorobek uznanego w Europie dostawcy markiz, firmy Labona. Firma nie tylko szczyci się wieloletnią współpracą z producentem osłon okiennych ISOTRA a.s. Także oferuje produkty dopasowane do konkretnych gabarytów otworów okiennych i drzwiowych podanych przez klientów.

Proponowane typy markiz:

  • Markizy bez profilu nośnego Jasmina;
  • Markizy z profilem nośnym Stela;
  • Markizy kasetowe.

Markiza Jasmina przeznaczona jest do zacienienia lub osłony przed lekkim deszczem mniejszych przestrzeni, umiejscowionych w bezpośredniej bliskości wejścia do lokalu użytkowego, tarasu lub ochrony niewielkiego balkonu. Sterowanie jest możliwe za pośrednictwem korby ręcznej bądź silnika elektrycznego. Mechaniczne zwijanie markizy umożliwia przełącznik lub pilot.

Markiza Stela dzięki wspornikom obejmuje swoim zasięgiem powierzchnię odległą od miejsca montażu aż o cztery metry. Przy odpowiedniej długości markiza może pomieścić pod sobą nawet kilka stolików kawiarnianych lub bogate wyposażenie grillowe.

Markizy kasetowe charakteryzują się zastosowaniem kaset chroniących poszycie w swoich wnętrzach. Materiał zwinięty w kasecie nie podlega szkodliwym wpływom czynników atmosferycznych (deszcz, wiatr, grad, promieniowanie słoneczne).

W tej kategorii mieszczą się jeszcze: markiza Dakota, wyposażona w kwadratową kasetę, oraz markiza Olivia, dysponująca potencjałem zacienienia powierzchni aż 28 metrów kwadratowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *