Meble technorattanowe - czy warto?

Meble technorattanowe - czy warto?

Meble technorattanowe – czy warto?

Technorattan to materiał, który od lat z powodzeniem wykorzystywany jest do produkcji mebli ogrodowych i tarasowych. Meble technorattanowe są eleganckie, uniwersalne i trwałe. Pasują do wielu ogrodowych aranżacji czy stylów. Dlaczego technorattan jest tak chętnie wybierany przez konsumentów? Poznaj kilka jego zalet.

Czym jest technorattan?

Technorattan to syntetyczny odpowiednik rattanu. Włókna rattanowe są naturalne, pozyskiwane z palm rotangowych. Technorattan powstał jako ekologiczny odpowiednik, który wytwarzany jest bez szkód dla środowiska naturalnego. Materiał jest nietoksyczny, w pełni bezpieczny i w całości może zostać poddany recyklingowi. Technorattan to materiał bardzo trwały i elastyczny. Dzięki temu idealnie sprawdza się do wyrobów mebli ogrodowych czy tarasowych. Elastyczność technorattanu sprawia, że możemy wykonywać z niego wiele kształtów. Do zalet mebli technorattanowych zaliczamy przede wszystkim ich odporność na działania promieni UV. Włókna nie odbarwiają się nawet podczas długiej ekspozycji na słońce. Oprócz tego, technorattan jest odporny także na intensywne opady deszczu, śniegu, niskie i wysokie temperatury. Meble technorattanowe to inwestycja na lata. Materiał jest odporny na zniszczenia i wytrzymały.

Meble technorattanowe do ogrodu

Meble wytworzone z technorattanu są bardzo eleganckie i nowoczesne. Swoim wyglądem pasują niemal do każdego ogrodu czy tarasu. W zależności od powierzchni, możesz postawić na pojedyncze meble lub zestawy wypoczynkowe z technorattanu. Technorattan jest materiałem bardzo lekkim, w szybki sposób przeniesiesz więc meble w dowolne miejsce. Meble do ogrodu z technorattanu są bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Nie musisz kupować specjalnych środków do pielęgnacji czy konserwacji. Jest to świetna propozycja dla zabieganych, wystarczy przetrzeć meble wilgotną szmatką. Wśród mebli technorattanowych możemy wyróżnić zestawy kawowe, fotele, stoliki, sofy czy leżaki. Wybierając meble technorattanowe należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj zastosowanej plecionki. Na rynku znajdziesz kilka rodzajów: technorattan płaski, półokrągły i okrągły. Plecionka płaska jest najtańsza w produkcji, dlatego najczęściej wykorzystuje się ją do tworzenia podstawowych zestawów mebli. Półokrągły technorattan jest zdecydowanie bardziej trwały. Wersja okrągła z kolei, najbardziej przypomina naturalne włókno rattanowe. Z uwagi na niemal identyczne odwzorowanie, cena takich mebli jest stosunkowo droższa niż w przypadku poprzednich rodzajów plecionki.

Jeżeli szukasz trwałych i niezawodnych mebli tarasowych lub ogrodowych z technorattanu sprawdź ofertę sklepu Belgiardino: https://www.belgiardino.pl/. Asortyment obejmuje zarówno zestawy wypoczynkowe jak i poszczególne elementy wyposażenia ogrodu. Meble technorattanowe to gwarancja trwałości na wiele sezonów. Materiał jest odporny na przymrozki, silne opady deszczu i intensywne nasłonecznienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *