Naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy – jaki jest ich sekret?

Naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy – jaki jest ich sekret?

Naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy – jaki jest ich sekret?

Kosmetyki to coś, czego używamy codziennie. Pielęgnacja skóry stała się łatwo dostępna dla wszystkich, dzięki tańszym produktom kosmetycznym w drogeriach i szeroko dostępnej wiedzy na temat pielęgnacji skóry.

I choć wiemy coraz więcej na horyzoncie wciąż pojawiają się nowe odkrycia czy nowinki, które wciąż zmieniają nasze postrzeganie tego, czym jest dobra, zbilansowana i kompleksowa pielęgnacja skóry. Taki zwrot przeżyliśmy na przykład, gdy na rynku zaczęły pojawiać się kosmetyki naturalne.

Kosmetyki naturalne i organiczne

Kosmetyki naturalne przez ostatnie lata zdobyły sobie mocną pozycję na rynku i stanowią obecnie realną alternatywę dla produktów syntetycznych. Na półkach drogeryjnych znajdziemy kosmetyki naturalne oraz organiczne i choć czasem nazwy te w potocznym języku stosowane są wymiennie, oznaczają one coś innego.

Kosmetyki naturalne to takie, które w swoim składzie posiadają co najmniej 95% składników pochodzenia naturalnego. A to oznacza, że choć zawierają wiele naturalnych ziół, ekstraktów czy witamin, znaleźć w nich możemy także konserwanty sztuczne. Nie zawsze jest to zła wiadomość. Kosmetyki naturalne są często najlepszym kompromisem dla konsumenta – kupuje on jakościowo dobry produkt, który jednak nie zepsuje się w opakowaniu w miesiąc po otwarciu. Często też w produktach tego typu znajdziemy konserwanty naturalne.

Kosmetyki organiczne posiadają w składzie aż 100% składników pochodzenia naturalnego. Te produkty pozbawione są jakichkolwiek domieszek substancji syntetycznych, w tym konserwantów, parabenów czy sztucznych substancji zapachowych. Kupując krem organiczny, mamy zatem pewność, że jest to produkt w 100% naturalny, jednak musimy liczyć się również z tym, że trwałość takiego kosmetyku jest z reguły dużo mniejsza.

Czy kosmetyki naturalne są wegańskie?

Ważnym aspektem, na który zwraca się uwagę jest również pochodzenie składników, które znajdujemy w naszych kosmetykach. Wiele firm, obserwując trendy, oferuje swoim klientom kosmetyki o formułach wegańskich, czy to w wersji syntetycznej czy naturalnej. Kosmetyki wegańskie nie zawierają w składzie składników pochodzenia zwierzęcego, co czyni je bardziej ekologicznymi. Czy kosmetyki naturalne są synonimem kosmetyków wegańskich?

Nie. Kosmetyki naturalne również mogą zawierać składniki pochodzenia zwierzęcego. Bardzo często w produktach tego typu znaleźć możemy na przykład miód, wosk czy pyłek pszczeli, które przez większość środowiska uważane są za niewegańskie. Podobnie jest na przykład z keratyną, którą zawierają produkty do pielęgnacji włosów. Oczywiście jest również cała masa kosmetyków naturalnych o formułach wegańskich, o czym zwykle informuje nas producent. Dla pewności warto samodzielnie sprawdzać składy produktów.

Jaka jest skuteczność kosmetyków naturalnych?

W preparatach naturalnych znajdziemy składniki pochodzenia naturalnego, które znane nam są od setek tysięcy lat. To właśnie sięganie do tradycji i wyławianie z niej tego, co najlepsze czyni te kosmetyki jednymi z najbardziej skutecznych i przyjaznych dla naszej skóry czy włosów. Warto zatem wypróbować na sobie skuteczność produktów naturalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *