Oryginalny prezent na chrzest – kilka ciekawych pomysłów

Oryginalny prezent na chrzest – kilka ciekawych pomysłów

Oryginalny prezent na chrzest – kilka ciekawych pomysłów

Chrzest to wyjątkowe wydarzenie w życiu dziecka i jego rodziców. Z tej okazji zwykle podarowuje się wyjątkowe prezenty, mające upamiętnić ten niezwykle istotny dla całej rodziny dzień. Zaproszeni goście stają jednak przed dylematem, jaki podarek sprawdzi się najlepiej. Poniżej kilka propozycji oryginalnych prezentów na chrzest, które ucieszą zarówno malucha, jak i jego rodziców.

Wybierając prezent na chrzest, można kupić coś, co będzie miało wartość ponadczasową, albo coś, co okaże się przydatne już w chwili wręczenia podarku. W obu przypadkach  warto jednocześnie pamiętać, by upominek był do czegoś przydatny. Zakup niepotrzebnego gadżetu sprawi, że ten szybko zostanie rzucony przez rodziców malucha w kąt szafy czy garażu. Na co zatem się konkretnie zdecydować?

Memory Box

Pierwszą propozycją jest pudełko wspomnień (memory box). To specjalnie zaprojektowana skrzynka przeznaczona do przechowywania pamiątek z dzieciństwa. Rodzice mogą w niej chować przedmioty będące wyjątkowo ważne  dla ich latorośli na konkretnych etapach rozwoju, np. ulubiony smoczek, butelka, śpioszki itd. W ten sposób stworzą unikalną, jedyną w swoim rodzaju rodzinną pamiątkę. Gdy wrócą do tych artefaktów w przyszłości, przypomną sobie magiczny czas wczesnego rodzicielstwa. Memory box można podarować zarówno dziewczynce, jak i chłopcu. Pudełka są zwykle dość pojemne i zmieszczą przeróżne pamiątki.

Biżuteria

Kolczyki, łańcuszki, wisiorki – to najczęściej kupowane prezenty na chrzest. Cieszą się one dużym uznaniem, gdyż rodzice doceniają taki gest. Kolczyki bardzo często stają się pierwszą biżuterią małych dziewczynek. Łańcuszki czy bransoletki stają się ozdobą dla dzieci obu płci, gdy te tylko wejdą w wiek przedszkolny. Wyroby ze złota lub srebra, choć są prezentem mało oryginalnym, to wciąż bardzo sprawdzonym i mimo wszystko warto rozważyć ich zakup.

Krzesełko do karmienia

Prezent bardzo przydatny, idealny dla dziecka, które lada moment zacznie samo siedzieć. Jeśli nie wiemy, jaki konkretny model sprawdzi się w przypadku danego malucha, zadbajmy przynajmniej o to, by jego demontaż był stosunkowo łatwy. Pozwoli to rodzinie zapakować krzesełko do samochodu i skorzystanie z niego np. w czasie wakacji.

Huśtawka

Każde dziecko uwielbia się huśtać. Gdy tylko maluch opanuje sztukę siedzenia, można zapewnić mu tego rodzaju rozrywkę. Bez bezpiecznej huśtawki się jednak nie obejdzie. To ogromne pole do popisu dla tych, którzy szukają prezentu na chrzest. Huśtawka dla malucha wydaje się doskonałym podarkiem, który sprawi obdarowanemu dziecku sporo radości.

Księga z baśniami

Czytanie dziecku, nawet temu najmłodszemu, jest niezwykle istotne dla jego rozwoju. Warto zatem zadbać, by biblioteka malucha była systematycznie rozwijana. Z okazji chrztu można podarować np. pięknie oprawioną i ilustrowaną księgę z najpopularniejszymi baśniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *