Rodzaje tuszów do rzęs

Rodzaje tuszów do rzęs

Rodzaje tuszów do rzęs

Oczy to jedne z najważniejszych elementów twarzy dla makijażysty. To one nadają charakteru make-up, przez ich wyraźne podkreślenie. Nic więc dziwnego, że tusze do rzęs inaczej nazywane maskarami są jednym z najważniejszych kosmetyków dla kobiet. Maskara wykorzystywana jest do podkreślenia oka i rzęs. Aby jednak efekt malowania się tym kosmetykiem był zadowalający, konieczne jest wybranie odpowiedniego rodzaju tuszu do rzęs. Jakie ma się możliwości?

Rodzaje tuszów do rzęs

Tusze do rzęs to nie tylko podstawowy kosmetyk w kobiecej kosmetyczce, ale także i produkt marek tworzących kolorowe preparaty do makijażu. Nic więc dziwnego, że na rynku można znaleźć wiele rodzajów maskary. To, po jaki się sięgnie, warto dopasować do typu naturalnych rzęs oraz makijażowego efektu, jaki chce się osiągnąć. Wśród propozycji można znaleźć:

  • Tusze pogrubiające – zwiększają one objętość rzęs i sprawiają, że stają się one gęste;
  • Tusze przedłużające – pomagają wydłużyć rzęsy;
  • Tusze podkręcający – umożliwiają osiągnięcie efektu wywiniętych rzęs;
  • Tusze klasyczny – uzyskuje się nimi naturalny efekty delikatnie podkreślonych rzęs;
  • Tusze przedłużająco – pogrubiający – stosowany jest to uzyskania wyrazistego makijażu oka;
  • Tusze ułatwiający rozczesywanie – wyposażone są w specjalną szczoteczką, która przypomina miniaturowy grzebień; rozczesuje on każdą rzęsę z osobna;
  • Tusze wodoodporny – nie rozmazuje się pod wpływem działania wody;
  • Tusze hypoalergiczny – przeznaczona są dla osób z alergią, noszących szkła kontaktowe itp.

Najlepszy tusz do rzęs od marki Pupa

Chcąc cieszyć się grubymi, gęstymi i długimi rzęsami, które dodatkowo są podkręcone, warto sięgnąć po maskary do zadań specjalnych. Na pierwszym miejscu w tym zestawieniu znajdują się tusze marki Pupa Vamp Mascara. Włoska marka proponuje ją w wodoodpornej odsłonie. Kosmetyk pozwala na uzyskanie ekstremalnej objętości rzęs i ich optyczne pogrubienie. Z tym kosmetykiem firmy Pupa bliżej zapoznać można się na https://www.perfumeria.pl/collections/pupa. Warto też poznać inne kosmetyki do makijażu od firmy Pupa, które zyskują pozytywne opinie zarówno wśród profesjonalnych makijażystek, jak i fanek codziennego makijażu.

Maskary warte uwagi

Fanki mocnego makijażu oka ucieszy tusz do rzęs Hypnôse Volume-à-porter marki Lancome. To klasyczny i uniwersalny wybór. Maskarę można wykorzystać do codziennego makijażu, a także osiągać nią spektakularne efekty przy makeup wieczorowym. Maskra wyposażona jest w specjalnie wyprofilowaną końcówkę, która zapewni maksymalną objętość rzęs.

Dobrym wyborem będzie też Volume Million Lashes So Couture. Jest to kosmetyk z segmentu drogeryjnego, a więc na każdą kieszeń. Charakteryzuje się precyzyjną szczoteczką do rozdzielania rzęs, która podkreśla też najmniejsze włoski. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *