Krzewy kwitnące przez całe lato - te gatunki ozdobią Twój ogród

Krzewy kwitnące przez całe lato – te gatunki ozdobią Twój ogród

Piękny i zadbany ogród jest dumą właściciela. Stworzony z pomysłem i utrzymany w niebanalnym stylu, stanie się wspaniałą wizytówką domu. Drzewka owocowe, miejsce do grillowania, a może kolorowe kwiaty? Już teraz warto przemyśleć wygląd ogrodu w przyszłym letnim sezonie i dać sobie czas na planowanie.

Krzewy kwitnące całe lato, czyli ogród idealny

Ogród jest nieodłączną częścią domu – tą częścią bliżej natury. Choć sama natura rządzi się własnymi prawami, dobrze jest nadać jej właściwy kierunek. Szczególnie, jeśli dotyczy to ogrodu, w którym wszystko powinno mieć swoje miejsce. Ogród to podkreślenie charakteru domu, przy czym artystyczny nieład wcale nie musi oznaczać chaosu. Jak zatem stworzyć ogród idealny?

Przede wszystkim należy zastanowić się nad jego przeznaczeniem i ilością czasu, jaką można mu poświęcić. Jednak bez względu na charakter ogrodu i tak warto wyodrębnić w nim strefy, takie jak: miejsce do zabawy, miejsce do relaksu, warzywnik, grill, itp. Dobrze jest też pomyśleć o krzewach i kwiatach, które można zasadzić w różnych miejscach, i które będą prawdziwą ozdobą ogrodu, zwłaszcza krzewy kwitnące całe lato.

Sezon pełen kolorów – jakie krzewy kwitną całe lato?

Najwięcej czasu w ogrodzie spędza się latem. To długo wyczekiwana pora, kiedy wreszcie można zaczerpnąć słonecznej energii i naładować baterie na zimę. Właśnie wtedy ogród po prostu musi być miejscem wyjątkowym. Dobrze jest pomyśleć o uprawie warzyw i owoców, których jakość ma duży wpływ na zawarte w nich składniki odżywcze. Poza tym własne plony przynoszą ogromną radość i satysfakcję. Natomiast krzewy ozdobne kwitnące całe lato powinny być cudowną mieszanką zapachów i kolorów.

Jakie krzewy wspaniale zaakcentują ogród? Popularnym i bardzo lubianym krzewem jest hortensja. Jej bukietowa odmiana posiada duże kwiatostany w kolorze białym, beżowym lub różowym. Hortensja bukietowa pięknie kwitnie na lekko kwaśnym podłożu, i w takich warunkach można się nią cieszyć od końca lipca aż do października. Z kolei hortensja ogrodowa, której okres świetności przypada na lipiec i sierpień, charakteryzuje się wielkimi niebieskimi i różowymi kwiatostanami.

Inną, wartą uwagi rośliną, ukochaną przez motyle jest Budleja Dawida. Ten krzew kwitnie całe lato, osiągając nawet 3 metry wysokości i przyciągając pięknym zapachem. Lubi ciepłe, bezwietrzne miejsca i wymaga jedynie lekkiego przycięcia na wiosnę. Poza tym, opieka nad nim ogranicza się do podstawowych narzędzi ogrodowego niezbędnika.

Chętnie wybieraną rośliną jest też krzewuszka Weigela. To krzew bardzo łatwy w utrzymaniu i rozmnażaniu, a przy tym piękny, w różowym lub czerwonym kolorze. Krzewy, które kwitną całe lato, to także między innymi jaśminowiec, żarnowiec i szczodrzeniec.

Lilak, pigwowiec i tawuła. Krzewy kwitnące wiele lat

Krzewy wieloletnie kwitnące całe lato to bardzo dobry pomysł na ozdobienie ogrodu. Przede wszystkim pozwalają cieszyć oko przez różne sezony, a wiele z nich nie jest specjalnie wymagających w uprawie.

Lilak, znany bardziej jako bez, to jedna z najpopularniejszych roślin. Łatwo przystosowuje się do panujących warunków i może przetrwać wiele lat. W kwietniu i maju odwdzięcza się białymi, różowymi i fioletowymi kwiatami oraz wyróżnia niesamowitym zapachem.

Niskie krzewy kwitnące całe lato to między innymi pigwowiec. Ten przysadzisty krzew charakteryzuje się mocną, czerwoną barwą. Zakwita w kwietniu, a bujność kwiatów zależy od ilości słońca – im go więcej, tym lepiej. Innym niskim krzewem jest tawuła, występująca w różnych odcieniach bieli. Tawuła jest często spotykaną rośliną, adaptującą się do każdych warunków. Ma delikatne kwiatki w gęstych skupiskach i pięknie prezentuje się w większych grupach krzewów. Może być także wykorzystana jako żywopłot.

Długo kwitnące krzewy kwitnące całe lato to także… róże. Roślina ta występuje w wielu odmianach, jest piękna, dostojna i romantyczna. Kwitnie w wielu barwach, a w dobrych warunkach żyznej gleby może kwitnąć nawet do końca października.

Równie popularnym, wysokim krzewem jest tamaryszek. Jego liliowo-różowe kwiaty przypominają dorodne pióropusze. Tamaryszek kocha słońce, ale niektóre jego odmiany są odporne nawet na mróz.

Poza tym krzewy ogrodowe kwitnące całe lato to także… winorośle. Uprawa tych roślin już dawno przekroczyła granice Włoch i Francji. Teraz można cieszyć się ich urodą i smakiem we własnym ogrodzie. Uprawa winogron nie jest trudna. Wystarczy przestrzegać kilku zasad. Aranżacja ogrodu może okazać się bardzo prosta. Często wystarczą dobre chęci i ciekawy pomysł, aby spędzić w nim miłe chwile z rodziną i oczarować gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *